Ferie z ekonomią w naszej szkole

W pierwszym tygodniu ferii od 29 stycznia do 02 lutego 2018r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jeżowie realizowany był projekt „Ferie z ekonomią”.

Gmina Jeżów  w ramach umowy o współpracy z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej przystąpiła do realizacji w/w projektu.

„Ferie z ekonomią” to dodatkowe zajęcia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, adresowane do uczniów klas II i III gimnazjów z terenów wiejskich. Podczas realizacji projektu 16 uczennic  poznało zasady planowania ścieżki zawodowej.

W ramach zajęć młodzież odwiedziła Bank PEKAO w Skierniewicach oraz lokalnego przedsiębiorcę - pana Adndrzeja Marjańskiego i fimę DREMAR.

Dzięki udziałowi w projekcie gimnazjalistki zdobyły wiedzę ekonomiczną, co powinno dać im większą pewność siebie niezbędną przy wyborze dalszej edukacji, a w konsekwencji ułatwi im to lepszy start w dorosłe życie.

Opiekunami  grupy byli p.Iwona Stępniarek -  nauczyciel wiedzy o społeczeństwie  oraz p. Rafał Rabiega  - student zarządzania.

Po feriach, w II semestrze, uczestnicy programu wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce, biorąc udział w konkursie na opracowanie modelu biznesowego firmy, która może funkcjonować w lokalnej społeczności.

Autorów najlepszych prac czeka wizyta w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego oraz udział w profesjonalnych warsztatach ekonomicznych.

W ramach projektu uczniowie prowadzili blog. - http://feriezekonomia.pl/blog/zespol-szkolno-przedszkolny-im-jana-pawala-ii/

Autor: Iwona Stępniarek