Jesteś tutaj: Start / O przedszkolu

O NASZEJ PLACÓWCE

Przedszkole zlokalizowane jest w centrum miejscowości. Mieści się w budynku  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Wojska Polskiego 2. Budynek i przylegający do niego ogród znajdują się na terenie ogrodzonym. Do przedszkola  uczęszczają dzieci mieszkające w Jeżowie oraz mieszkające  na terenie gminy Jeżów.

W przedszkolu funkcjonuje 5 grup:

3-latki MOTYLKI

4-latki SŁONECZKA

5-latkiPSZCZÓŁKI

5-6- latki ŻABKI

6-latki SÓWKI

BAZA PRZEDSZKOLA
Placówka posiada 5 sal wyposażonych w meble i pomoce dydaktyczne, dwa korytarze z szatniami, pomieszczenie sanitarne, pokój logopedy, pokój wychowawców, ogród przedszkolny i  salę gimnastyczną.

MISJA:
Pragniemy, aby nasze dzieci w przyjaznym, bezpiecznym, pełnym akceptacji otoczeniu miały możliwość samorealizacji i aktywnego odkrywania swoich możliwości. Chcemy, aby były niezwykle pomysłowe, śpiewały, malowały, rysowały i tańczyły oraz posiadały niepohamowany głód wiedzy.

Nasze Przedszkole:
1. Zapewnia dzieciom opiekę oraz bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne.
2. Wspiera działania wychowawcze i edukacyjne rodziców.
3. Tworzy warunki do nabywania przez dziecko umiejętności zgodnie z jego możliwościami rozwojowymi.
4. Kieruje się zasadami wynikającymi z Konwencji Praw Dziecka oraz powszechnie przyjętymi normami społecznymi i moralnymi.
5. Organizuje sprawne funkcjonowanie organów przedszkola i zarzadzania placówką.
6. Analizuje i ocenia efekty swojej pracy, a uzyskane wyniki wykorzystuje do ciągłego doskonalenia się.