Dzień Babci i Dziadka

Styczeń to wyjątkowy czas w każdym przedszkolu – 21 i 22 dnia tego miesiąca wszystkie wnuki mają szczególną okazję, aby podziękować za troskę i obdarować laurką czy buziakiem na znak miłości swoje babcie i dziadków.

I  dlatego właśnie, 19 stycznia 2018 r., w piątek, przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Jeżowie zaprosiły szanowne Babcie i szanownych Dziadków na uroczystość do Świetlicy OSP
w Jasieninie.

Około godziny 10, w pięknie udekorowanych czerwonymi serduszkami i  balonami salach, licznie pojawili się Dziadkowie i Rodzice przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie p. Sylwia Kotowska witając, w imieniu swoim, pań wicedyrektor i nauczycielek, przede wszystkim Babcie i Dziadków, ale także Rodziców i dzieci. Obecnością zaszczycili również przedszkolaków Wójt Gminy Jeżów pani Anna Szeligowska i Przewodniczący Rady Gminy Jeżów pan Krzysztof Orłowski.

Nietypowy początek spotkania należał jednak do przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach, w imieniu których podkomisarz Tomasz Żaczek wraz z panią Renatą Karaś z PKP PLK S.A. i dzielnicowym mł. asp. Łukaszem Małkusem, zwrócił się z apelem do najmłodszych uczestników, aby ofiarowane przez niego, w ramach akcji "Świeć przykładem" odblaski, wnuki dołączyły do życzeń i przekazały - w trosce ich o zdrowie i życie - Babciom i Dziadkom.

Następnie sześciolatki z grupy " Słoneczka" pani Karoliny Kurek oraz pięciolatki i sześciolatki z grupy "Witaminki" pani Justyny Szcześniak przedstawiły wzruszającą inscenizację słowno-muzyczną połączoną  z życzeniami dla Seniorów. Pozostałe grupy: trzylatki przygotowane przez panią Jolantę Łyszkowicz, czterolatki z panią Anną Marczyk i pięciolatki pani Teresy Kierner zaśpiewały przygotowane piosenki i układy taneczne. Następnie wszyscy zebrani odśpiewali Dziadkom "Sto lat" a goście obdarowali występujących sowitymi oklaskami. Dzieci wręczyły laurki i kwiaty, a  do życzeń dołączyli się również zaproszeni goście.

Niewątpliwą atrakcją dalszej części uroczystości był przygotowany przez Rodziców pyszny poczęstunek. Przedszkolaki zaś, wystrojone i przebrane przez Rodziców, bawiły się i tańczyły pod

kierunkiem animatora zaproszonego przez Radę Rodziców - pani Joanny Gałki-Walczykiewicz.

Każda okazja jest dobra, aby wyrazić wdzięczność i szacunek dla wyjątkowej miłości, jaka darzą   Dziadkowie wnuki. Dyrekcja i nauczycielki Gminnego Przedszkola w Jeżowie dziękują Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie na uroczystość.

Rodzicom, a szczególnie Zarządowi Rady Rodziców – p. Małgorzacie Gaworskiej, p. Katarzynie Kazimierczak, p. Katarzynie Wijacie i p. Agnieszce Król i wszystkim pozostałym, dziękujemy za współpracę, wysiłek i poświęcenie czasu. Za przygotowanie domowych ciast i pomoc w organizacji przed i po uroczystości. Panu Mateuszowi Szostkowi za profesjonalną oprawę nagłośnieniową i umilenie dzieciom zabawy karnawałowej stosowną muzyką.
     Wyjątkowe podziękowania należą się także panu Wojciechowi Krychniakowi i jego żonie pani Magdalenie Krychniak – gospodarzom sali OSP w Jesieninie, za udostępnienie pomieszczeń i pomoc ofiarowaną w trakcie uroczystości.

Dyrekcja, nauczyciele i rodzice serdecznie dziękują za wspólne działanie na rzecz dzieci naszego przedszkola.

Autor: Sylwia Kotowska