Powiatowy Dzień Wolontariusza

W dniu 7 grudnia 2017r. grupa uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uczestniczyła w Powiatowym Dniu Wolontariusza w Brzezinach zorganizowanym przez starostę brzezińskiego – p. Edmunda Koteckiego.

Z naszej szkoły została wybrana grupa osób, która w roku szkolnym 2016/17 najbardziej udzielała się w ramach szkolnego wolontariatu. Wolontariusze wybrali się do Brzezin pod opieką p. I.Stępniarek.

Skład delegacji uczniów: Wojciech Wijata, Maria Klemba, Izabela Wiśniewska, Aleksandra Mądra i Karolina Piekut z klas gimnazjalnych oraz uczniowie z klasy VII: Paulina Janowska, Izabela Najder, Zuzanna Adamczyk i  Joanna Sędkowska.

Uroczystość była prowadzona przez pana starostę oraz prof. Zbigniewa Sikorskiego z ZSP Brzeziny. Wręczanie nagród najbardziej aktywnym wolontariuszom było urozmaicone występami muzyków. Mogliśmy wysłuchać etiudy Fryderyka Chopina czy wielu piosenek w wykonaniu m. in. absolwentów ZSP Brzeziny.

Każdy z wyróżnionych wolontariuszy został nagrodzony dyplomem z rąk starosty brzezińskiego. Pamiątkowy dyplom dostała również p. Iwona Stępniarek jako opiekun naszych wolontariuszy.

Podczas Dnia Wolontariusza zostali nagrodzeni uczniowie najbardziej zaangażowani w niesienie pomocy innym w ubiegłym roku, a dzięki funkcjonowaniu wolontariatu w naszej szkole,  zachęcamy wolontariuszy do angażowania się w bezinteresowną pomoc, aby i oni zostali w przyszłości nagrodzeni za swoje działania na rzecz innych.

Autor: Maria Klemba