Spektakl "Rady dobrej wróżki"

27 października 2017r. w naszej szkole aktorzy z teatru z Bydgoszczy, wystawili sztukę dla uczniów klas I – IV pt. „Rady dobrej wróżki”.

Celem przedstawienia było uświadomienie uczniom, jak bardzo ważną rzeczą jest dbałość o higienę osobistą jamy ustnej (systematyczne wizyty u stomatologa). Jak opłakane skutki może przynieść lenistwo i tzw. „nic nie robienie”, a także spożywanie samych słodyczy i chipsów. A przecież ból zębów i ciągłe bóle brzuszka, to nic przyjemnego.

Jednak skutecznie można temu zaradzić. Po prostu zamieniając niezdrowe jedzenie na warzywa i owoce, a leżenie na kanapie – grając w piłkę, skacząc na skakance, jeżdżąc na rowerze, czy uprawiając inne dyscypliny i gry sportowe.

Aktorzy w humorystyczny i wiarygodny sposób przekazali treści tak bardzo istotne i ważne dla zdrowia naszych dzieci.

Autor: Iwona Gocek