Warsztaty animacji rysunkowej „Pracownia pomysłów prezentuje – Stare kino dzieciom"

Pod hasłem „ Pracownia pomysłów prezentuje – Stare kino dzieciom”, 10 listopada w naszej szkole zostały przeprowadzone  warsztaty animacji rysunkowej.

Ich celem było wprowadzenie uczniów w rejony sztuki audiowizualnej. Warsztaty w sposób interaktywny z elementami zabawy przeprowadził zawodowy kinooperator. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I – IV.

Prowadzący ciekawie opowiadał o swojej pracy, pokazał jak należy prawidłowo założyć taśmę filmową, opowiedział o etapach powstawania filmu.   Zaprezentował przygotowywanie i zakładanie taśmy filmowej na projektorze filmowym z lat 70 – tych.

Można było obejrzeć świat okiem kamery ręcznej, prezentacja wypadła okazale. Każde dziecko mogło również własnoręcznie stworzyć animacje rysunkową, narysować patyczka.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się ręczne przewijanie taśmy filmowej. Czynność ta była dla uczestników bardzo interesująca i absorbująca.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się spostrzeżeniami i zadawały mnóstwo pytań.

Na koniec uczniowie obejrzeli kreskówkę pt. „ Bolek i Lolek”.  Wędrówka przez eksperymentalne obszary kina pozwoliła uczestnikom zajęć zyskać wiedzę o sposobach ekspresji artystycznej w filmie.

Zainteresowanie jakim cieszyły się warsztaty świadczą o tym jak chętnie młodzież poznaje różne zawody „od kulis”.

Autor: Barbara Sawicka