Udział uczniów w Powiatowych Obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Brzezinach

W dniu 12 października 2017r. uczniowie klasy VIb naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowych Obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Brzezinach połączonych z akcją Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Uczniowie naszej szkoły przestawiły fr. „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Rolę Państwa Młodych zagrali Marta Barańczyk i Alek Nielepkowicz. Gośćmi na weselu byli: Poeta – Konrad Nielepkowicz, Radczyni – Karolina Borowińska, Zosia – Magdalena Dziuda, Haneczka – Patrycja Chybner, Siostra Panny Młodej – Patrycja Chruściel.

Wybrane sceny  przypomniały ważne dla naszej historii, kultury i polskości wydarzenia z pięknego dramatu Stanisława Wyspiańskiego.

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała p. Jolanta Szulc, a inscenizację przygotowała p. Urszula Marczyk.

W akcji wzięło udział blisko 60 czytających. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę okolicznościowy dyplom z prezydencką pieczęcią.

Autor: Urszula Marczyk