"Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać"

takie  motto Marka Twaina przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej, które miały miejsce dnia 13 października 2017r. w naszej szkole.

Na wstępie wszystkich zgromadzonych powitała pani dyrektor Sylwia Kotowska. Szczególnie serdecznie przywitała zaproszonych gości, pracowników szkoły i uczniów. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Wójt Gminy Jeżów – pani Anna Szeligowska, Przewodniczący Rady Gminy Jeżów – pan Krzysztof Orłowski, Inspektor d/s oświaty w Urzędzie Gminy w Jeżowie – pani Kinga Goliat, przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły Podstawowej z przewodniczącą panią Katarzyną Wijatą na czele, emerytowani nauczyciele i pracownicy administracji obsługi, którzy kiedyś pracowali w naszej szkole.

W dalszej części uroczystości głos zabrali uczniowie, którzy pod kierunkiem  nauczycieli pani Beaty Wyszomirskiej i pani Iwony Stępniarek przygotowali ciekawe i humorystyczne przedstawienie ukazujące codzienną pracę nauczyciela i szkolną rzeczywistość.

W sali gimnastycznej udekorowanej pięknymi słonecznikami odbył się "Pokaz pomocy szkolnych". Uczniowie klasy VII przedstawili widowni między innymi różowe okulary, w których pedagodzy na pewno bez problemu poprawią najsłabszą klasówkę, młotki i młoteczki do wbijania wiedzy uczniom, dyby szkolne dla niesfornych wychowanków.

Uroczystość uświetniły także wiersze i pokazy taneczne w wykonaniu uczniów szkoły oraz występ chóru szkolnego pod kierunkiem Pani Joanny Adamskiej – Siemiątkowskiej, która była również odpowiedzialna za oprawę muzyczną akademii.

Po części artystycznej w wykonaniu uczniów szkoły przyszła pora na część oficjalną uroczystości, która była okazją do złożenia podziękowań, życzeń, gratulacji oraz wręczenia okolicznościowych nagród. Pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły za każdy dzień roku szkolnego, za codzienny trud i zaangażowanie wkładane w pracę z dziećmi i młodzieżą oraz dla dzieci i młodzieży, złożyła wszystkim najlepsze życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.

Następnie przedstawiciele władz samorządowych Gminy Jeżów z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej złożyli symboliczne kwiaty na ręce pani dyrektor Kotowskiej w dowód wdzięczności za pracę wszystkich nauczycieli tej gminnej placówki, życząc wszystkim pracownikom oświaty oraz obsługi i administracji szkoły wielu sukcesów, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym, aby mogli czerpać radość z pełnienia swojej posługi dla młodego pokolenia, aby nie brakło im nigdy zapału i chęci do codziennej pracy na rzecz społeczności szkolnej. Nie zabrakło również życzeń i ciepłych słów dla byłych nauczycieli, którzy odpoczywają na zasłużonych emeryturach.  Najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożyła również Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej – p.Katarzyna Wijata.

W dalszej części uroczystości p.dyrektor Sylwia Kotowska wręczyła wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi szkoły „Nagrody Dyrektora Szkoły” za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej oraz za zaangażowanie w pracy zawodowej na rzecz i dla dobra placówki oświatowej.

Nagrody w tym roku otrzymali:

- nauczyciele:

• Pani Barbara Hoffman – Sroka
  • Pani Honorata Michalska
  • Pani Joanna Adamska – Siemiątkowska
  • Pani Teresa Firlej
  • Pani Małgorzata Koziarska
  • Pani Karolina Kurek
  • Pani Iwona Stępniarek
  • Pani Beata Szulc
  • Pani Jolanta Szulc

- pracownicy administracji

• Pani Mariola Dyśkowska
  • Pani Katarzyna Łyszkowicz

- pracownicy obsługi szkoły:

• Pani Bożena Greta
  • Pani Sabina Guralczyk
  • Pani Iwona Janowska
  • Pani Barbara Michniewska
  • Pani Iwona Nowakowska
  • Pani Anna Reszka
  • Pani Iwona Ryniecka
  • Pani Marianna Kobierska
  • Pani Danuta Leryk
  • Pani Irena Piotrowska

Nagrodę  Wójt Gminy Jeżów w tym roku otrzymała:

- Pani Sylwia Kotowska – dyrektor szkoły w uznaniu za realizowaną pracę dydaktyczną, wychowawczą, kierowniczą oraz za zaangażowanie na rzecz funkcjonowania placówki oświatowej w Jeżowie.

Na zakończenie uroczystej akademii głos zabrał jeszcze przedstawiciel grona emerytowanych nauczycieli z gminnych placówek oświatowych, były nauczyciel Szkoły Podstawowej wJeżowie - pan Kazimierz Pawlak, który złożył wszystkich nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Samorząd Uczniowski złożył także nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia oraz ufundował słodki upominek.

Autor: Beata Wyszomirska, Iwona Stępniarek