Światowy Tydzień Tabliczki Mnożenia

Po raz kolejny nasza szkoła zaangażowała się w międzynarodową akcję tabliczki mnożenia.

W dniach 25 - 28 września w klasach IV – VII szkoły podstawowej oraz w klasach II – III  gimnazjum, nauczyciele uczący matematyki,  wybrali mistrzów tabliczki mnożenia w każdej z klas:

Klasa IVa – Hanna Topolewska

Klasa IVb – Dominika Orłowska

Klasa Va – Jan Polak

Klasa Vb – Patrycja Białek

Klasa VIa – Artur Ryniecki

Klasa VIb - Bartosz Baleja

Klasa VII – Paulina Janowska

Klasa II gimnazjum – Adam Kubicz

Klasa IIIa gimnazjum – Wiktoria Domiziak

Klasa IIIb gimnazjum – Maria Klemba

W środę 27 września patrole egzaminacyjne złożone z uczniów klasy IIIb gimnazjum pod opieką p. M Koziarskiej wybrały się w teren, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia przez napotykanych przechodniów.

Patrole Egzaminacyjne MT pojawiły się również w sklepach oraz w Banku Spółdzielczym.

Natomiast patrol egzaminacyjny utworzony przez uczniów klasy IIIa gimnazjum pod opieką p. J. Kruz – Zglińskiej podjął się sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia pracowników Urzędu Gminy Jeżów w ramach akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Akcja miała na celu przede wszystkim pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole, ale również jest ona przydatna w życiu codziennym.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Podsumowanie naszego Święta Tabliczki Mnożenia obyło się na apelu w dniu 29 września, gdzie mistrzowie tabliczki mnożenia zostali uhonorowani gromkimi brawami, dyplomem, oraz symboliczną tabliczką czekolady.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom.

Autor: Małgorzata Koziaraska