Jesienne Święto Owoców i Warzyw

W dniu 10.10.2017 r. odbyło się w przedszkolu ,,Jesienne Święto Owoców i Warzyw”. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor Sylwia Kotowska i pani wicedyrektor Barbara Hoffman-Sroka.

Uczniowie z grupy teatralnej Jeż Jeżosław z klasy III b  pod kierunkiem pani Magdaleny Jabłońskiej przygotowali montaż słowno- muzyczny pt. „Witaj piękna Pani Jesień”. Przedstawienie było bardzo ciekawe i wesołe, dzieci z radością nagrodziły małych aktorów brawami.

Przedszkolaki wzięły udział także w rozwiązywaniu zagadek słownych o tematyce jesiennej. W dalszej części dzieci uczestniczyły w podejmowanych przez nauczycielki działaniach zabawowych, które miały na celu wdrażanie dzieci do wartości prozdrowotnych.

Dzieci z poszczególnych grup  brały również udział w zajęciach kulinarnych. Przedszkolaki przygotowały sałatkę warzywną, sałatkę owocową , szaszłyki owocowe oraz sok owocowy. Na zakończenie dzieci degustowały przygotowane owocowo- warzywne pyszności.

Uroczystość  przygotowała p. Justyna Szcześniak we współpracy z  p. Magdaleną Jabłońską.

Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie się  w uroczystość.

Autor: Karolina Kurek