XVII Dzień Papieski

W dniu 06 października 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Z tej okazji uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali pod kierunkiem pań katechetek: Jolanty i Beaty Szulc, uroczystą akademię upamiętniającą osobę i posługę św.  Jana Pawła II.

Uczniowie zaprezentowali  wspaniały świat poezji lirycznej  z Oratorium Piotra Rubika o Papieżu Polaku.

Swoją przepiękną recytacją wierszy zachwycili nas: Krzysztof Mazgajewski w roli Ojca Świętego, Amelia Goliat mówiąca o zamiłowaniu Papieża do teatru, literatury polskiej i światowej, Patrycja Chruściel i Marta Barańczyk, które ukazały grozę losów Karola Wojtyły podczas II wojny światowej, a także Julia Wójcik i Mateusz Kamiński opowiadający o Wadowicach, gdzie  wszystko się zaczęło...

O oprawę muzyczną zatroszczyła się pani Joanna Adamska - Siemiątkowska.

Na koniec uroczystości pani dyrektor Sylwia Kotowska zaprosiła zebranych do degustacji papieskich kremówek, ufundowanych przez Szkolne Koło Caritas.

Zapalono też znicze i złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową w szkole i pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy kościele parafialnym.

Były to dla nas piękne chwile wspomnień, po których wyszliśmy umocnieni nauczaniem Papieża. Dla wielu z nas jest On  wspaniałym wzorem do naśladowania.

Autor: Jolanta i Beata Szulc