Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

04 września 2017r. uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018.

Dla uczniów i nauczycieli jeżowskich placówek oświatowych było to również historyczne wydarzenie, bo pierwsze rozpoczęcie roku szkolnego w nowo powołanym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jeżowie.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych  Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jeżowie i odśpiewania hymnu państwowego.

Następnie wszystkich zaproszonych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością oraz nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i wszystkich uczniów powitała nowo wybrana Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Pani Sylwia Kotowska. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Wójt Gminy Jeżów Anna Szeligowska, Przewodniczący Rady Gminy Jeżów Krzysztof Orłowski, Proboszcz Parafii św. Józefa w Jeżowie Ksiądz Kanonik Andrzej Chmielecki, przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

Po przywitaniu gości Dyrektor Zespołu serdecznie przywitała nowo przybyłych uczniów, życzyła wszystkim udanego roku szkolnego oraz wielu sukcesów i satysfakcji ze zdobywania wiedzy. Wszystkim uczniom przedstawiła przydział ich klas i wychowawców. Wyraziła również nadzieję, że wszyscy nauczyciele i uczniowie sprostają nałożonym na nich obowiązkom i pełni energii wkroczą w nowy rok szkolny w nowej strukturze funkcjonowania gminnych placówek oświatowych. Nauczycielom życzyła satysfakcji z pracy a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Inauguracji nowego roku szkolnego towarzyszyło także przedstawienie przez Dyrektor Zespołu zebranym nowo powołanych wicedyrektorów w osobach Pani Barbary Hoffman - Sroka oraz Pani Honoraty Michalskiej.

Następnie głos zabrała Wójt Gminy Jeżów, która z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego wszystkim uczniom życzyła samych miłych i ciekawie spędzonych dni w szkole, które pozwolą im odkrywać talenty i pasje. Życzyła również samych sukcesów oraz bardzo dobrych i dobrych wyników w nauce oraz uzyskania promocji do następnej klasy. Do życzeń i podziękowań złożonych przez Wójt Gminy Jeżów dołączył się również Przewodniczący Rady Gminy Jeżów. Uroczystość rozpoczęcie nowego roku szkolnego w nowo utworzonym Zespole Szkolno – Przedszkolnym była również okazją do złożenia przez Wójta Gminy Jeżów stosownych podziękowań za realizowaną pracę kierowniczą oraz za zaangażowanie na rzecz funkcjonowania placówki oświatowej dla byłej Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeżowie Pani Lucyny Klemba oraz jej Zastępcy Pani Joanny Adamskiej – Siemiątkowskiej.

Po przemówieniach Pani Dyrektor oraz zaproszonych gości uśmiechnięci uczniowie udali się na krótkie spotkanie z wychowawcami klas.