Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego

W dniach 13 - 20 września 2015 r. obchodziliśmy w Polsce Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.

W naszej parafii dni te zapisały się pod hasłem spotkań Księdza Proboszcza Andrzeja Chmieleckiego z rodzicami i dziećmi edukacji wczesnoszkolnej.

Najmłodsze dzieci z klas 0 - II przyniosły przybory szkolne, podręczniki i tornistry do poświęcenia. One ufają, że w ten sposób po raz kolejny zapraszają Pana Jezusa do swojego szkolnego trudu i Pan Jezus będzie im błogosławił.

W drugą niedzielę września odbyło się też spotkanie Księdza Proboszcza z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej, podczas którego Ksiądz mówił o zagrożeniach, które niesie za sobą otaczający świat mediów i jak ważna jest rola rodziców w wychowaniu chrześcijańskim dzieci.

18 września 2015 r. o godz. 18.00 - w dniu, kiedy wspominamy św. Stanisława Kostkę - Patrona dzieci i młodzieży uczniowie klas piątych opowiedzieli wiernym obecnym w świątyni o życiu i posłudze swojego Patrona i prosili w modlitwie i pieśni, aby im błogosławił i wypraszał potrzebne łaski.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom, że mimo deszczowej pogody dotarli do kościoła, by Bogu poświęcić swój czas.