Koncert Absolwenta Szkoły Stanisława Kiernera w Kościele św. Andrzeja w Jeżowie

Z niezmierną radością Parafianie Jeżowscy - dzieci, młodzież i pozostali wierni  przyjęli wiadomość Księdza Proboszcza Andrzeja Chmieleckiego, że po koncercie Kazimierza Kowalskiego i innych Mistrzów Muzyki Poważnej - wystąpi przed nami - bas, baryton Pan Stanisław Kierner i Jego Szanowna Małżonka sopranistka - Anna Terlecka - Kierner

Koncert miał miejsce 20 września 2015 r. o godz. 12.00. Przy naszym jeżowskim fortepianie zasiadł Pan Marcin Kawczyński. Artyści wykonali wiele przepięknych utworów religijnych, między innymi dzieła Stanisława Moniuszki, którymi nawiązali do naszej chrześcijańskiej kultury i tradycji. Wywodzący się spośród nas - nasi, kochani Małżonkowie - Państwo Anna i Stanisław wykonali  - w duecie na sopran i baryton- ,,Ave Maria" G. Domizettiego, ,,Piosnkę dudarza" I. J. Paderewskiego, pochylili się nad trudnym losem Zosi sieroty w utworze S. Moniuszki i słowami polskiego kompozytora uwielbili Syna Bożego w ,,Hymnie do Pana Jezusa".

Swój koncert umieścili w ramach niedzielnej Eucharystii, która stała się naszym, wspólnym, wielkim dziękczynieniem u stóp naszego Patrona św. Andrzeja Apostoła -  w świątyni, o której blask, tak bardzo zabiegał zmarły Proboszcz - ŚP. Ksiądz Kanonik Tadeusz Głąb. Były kwiaty i gromkie oklaski. Nasza pradawna świątynia znowu odzyskała swój blask, zatętniła chorałem pięknych modlitw uwielbienia Boga i Najświętszej Maryi Panny  i podniosłych pieśni. W jednym z utworów Pan Stanisław modlił się za nas : ,,Wzbudź miłość w sercach naszych". Wspominał modlitwę ,,Na Anioł Pański biją dzwony" w utworze W. Żeleńskiego, na które to dzwony dawniej nasi ojcowie zwracali się do świątyni i na ich dźwięk  radowali się w modlitwie chwilą Zwiastowania i Wcielenia Syna Bożego, naszego  Zbawiciela. Kiedy usłyszeliśmy pieśń M. Karłowicza ,, Pamiętam ciche, jasne, złote dnie" ,wtedy myśli nasze wybiegły w lata młodzieńczej, nieskrywanej radości z życia. Niesamowity podziw dla wokalnego talentu i gry aktorskiej, mistrzowskiej dykcji wzbudziło w nas wykonanie przez Pana Stanisława humorystycznego utworu ,,Dziad i baba", po którym każdy z nas uśmiechnął się do siebie i oczyma wyobraźni wniknął w blaski i cienie codziennego życia.

Nasi Artyści wspólnie z Mamą Teresą Kierner modlili się z nami na Mszy Świętej, czym dali dzieciom i młodzieży świadectwo, że stawiają Boga, Honor i Ojczyznę zawsze na pierwszym miejscu.

Dziś dziękujemy im za to, że odkryli w sobie Boży talent, którym obdarzył ich Bóg Stwórca i wspólnie z Księdzem Proboszczem zapraszamy już dziś do wspólnego kolędowania w okresie Bożego Narodzenia.