Dzień Wolontariusza

W miniony piątek, tj. 08.12.2023 r. w naszej szkole odbywały się obchody Dnia Wolontariusza.

Od samego rana wolontariusze odwiedzili kolegów z klas 1-4, aby razem z nimi świętować ten szczególny dzień w roku. Były zabawy, konkursy, quizy czy robienie łańcucha choinkowego na czas. Wspólne chwile upłynęły w radosnej i świątecznej atmosferze.

Tego dnia rozstrzygnięto też konkurs plastyczny „Pomaganie jest fajne”. Jego autorami byli uczniowie klas I-IV. Prace zostaną wyeksponowane na tablicy ściennej Szkolnego Koła Wolontariatu.

Natomiast starsi uczniowie z klas V-VI brali udział w konkursie literackim, w którym pisali „List do św. Mikołaja”.

Dyplomy pamiątkowe otrzymali: Julia Mazgajewska, Zofia Adamczyk, Weronika Janowska, Natalia Staszewska i Maria Żurawska.

Jednak najciekawszym momentem tego dnia było spotkanie uczniów z panem Przemysławem Wieczorkiem.

Nasz gość to pedagog, terapeuta, wychowawca, raper i sportowiec w Para Taekwondo w kategorii 41. Jest kilkakrotnym wicemistrzem świata i Europy. W tym roku został wyróżniony tytułem „Człowiek bez barier 2023”. Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser - Duda.

Raper, opowiadał w swoich tekstach o duszy... "Ręce zabrał mu szatan''! - tak mówi w jednym z utworów. Jego życie nie było usłane różami i o tym też opowiedział uczniom. Zaznaczył, że po wypadku sport pomógł mu wyjść z domu, dał radość i odwagę.

Jakie wnioski wynieśli uczniowie ze spotkania? Usłyszeli, że wszystkie problemy da się rozwiązać, nie ma sytuacji bez wyjścia, a wokół siebie trzeba rozglądać się i szukać innych, przyjaznych ludzi.

Nasz gość powtarza, że jest szczęśliwym człowiekiem, a to szczęście my też dziś dostaliśmy i zauważyliśmy.

Na koniec chętni uczniowie mogli wziąć udział w pokazie taekwondo oraz spróbować różnych kopnięć i ciosów.

Czas spędzony z naszym gościem na pewno zaowocuje dobrymi emocjami.

W prezencie od p. Przemka, uczniowie otrzymali płyty z autografem.

Pamiętajmy, że jedną z cenniejszych rzeczy, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi jest serce. Czas, serdeczny uśmiech i uścisk dłoni. Te gest leczą często lepiej niż lekarstwa.

Święto Wolontariusza to nasz ukłon w stronę tych, którzy mimo codziennych obowiązków znajdują czas i siłę, aby pomagać innym. Taka praca jest nieoceniona.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za współpracę i zaangażowanie, za Wasze wielkie serca, za to, że poświęcacie swój czas. Życzymy wytrwałości i dużo satysfakcji z tego wspaniałego działania, ale także sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.

Autor: Adrianna Ferlich

• Powiększ obraz

Pan Przemek odpowiadający na pytania uczniów

Praca konkursowa