Wycieczka uczniów klas IV do Warszawy

12 maja 2023r. uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Wycieczka była częściowo sfinansowana z programu „Poznaj Polskę”.

W pierwszej kolejności dzieci udały się do Pałacu Kultury i Nauki,  aby z 30go piętra podziwiać panoramę miasta. Uwagę młodzieży przykuły zarówno nowoczesne wieżowce, jak i starsze obiekty.

Następnie uczniowie zwiedzali Stare Miasto oraz jego okolice. Pod opieką pani przewodnik dzieci słuchały ciekawostek. Spacerowały wzdłuż zewnętrznego muru obronnego Starego Miasta. Młodzież miała okazję zobaczyć, dotknąć pomnika Małego Powstańca, podziwiać piękno Zamku Królewskiego. Następnie pani przewodnik zabrała uczestników wycieczki na Stary Rynek, gdzie opowiedziała zebranym o Kamienicy pod Murzynkiem oraz inne ciekawe historie związane z kamienicami tam usytuowanymi jak również legendę o Warszawskiej Syrence.

W drugiej części spaceru młodzież przeszła pod Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki. Pani przewodnik wyjaśniła młodzieży, m.in. w której części budynku znajdują się pokoje prywatne Pary Prezydenckiej oraz to, po czym poznajemy obecność prezydenta w Warszawie. Następnie młodzież udała się do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie zobaczyła zmianę warty.

Trzeci punkt programu wycieczki stanowiło zwiedzanie Łazienek Królewskich. Uczniowie spacerowali ścieżkami oraz alejkami wśród drzew i kwiatów. Oprowadzająca pokazała młodzieży Pałac na Wyspie i po krótce opowiedziała jego historię. Młodzież podziwiała też pomnik Chopina.

Ostatnim punktem programu była wizyta na Stadionie Narodowym.

To była bardzo intensywna wycieczka. Młodzież zmęczona, ale w radosnych nastrojach wróciła do Jeżowa w porze wieczornej.

Autor: Małgorzata Koziarska

• Powiększ obraz

Zdjęcie grupowe uczniów pod Pomnikiem Małego Powstańca w Warszawie.

Zdjęcie grupowe uczniów przed Pałacem Prezydenckim

Zdjęcie grupowe uczniów pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie

Zdjęcie grupowe uczniów przy Grobie Nieznanego Żołnierza

Zdjęcie grupowe uczniów w Łazienkach Królewskich w Warszawie