Wigilia Szkolna

22 grudnia 2022 r. o godz.11 w naszej szkole odbyła się Wigilia Szkolna.

Po trudnym czasie pandemii z radością spotkaliśmy się w hali sportowej, by tak jak dawniej uczcić pamiątkę narodzin Jezusa Chrystusa.

Naszej uroczystości przewodniczyła pani dyrektor Sylwia Kotowska, a szczególnego charakteru Wigilii Szkolnej nadał występ Orkiestry Dętej z Białej Rawskiej pod kierunkiem naszego muzyka - pana Krzysztofa Białka.

Uczniowie z klas I, IVb,Va,Vb,VIa i VIb pod kierunkiem pań katechetek Jolanty i Beaty Szulc przedstawili historię narodzenia Pana Jezusa .

Chór szkolny przy akompaniamencie orkiestry wykonał wiele tradycyjnych kolęd i pastorałek, którymi oddaliśmy cześć nowonarodzonemu Jezusowi.

Szczególnie pięknie zaprezentowały się przedszkolaki z grupy pani Anety Kubicz, które w rytm pieśni Hallelujah pokłoniły się Bożemu Dziecięciu. Zaszczycili nas swoją obecnością: ksiądz proboszcz Krzysztof Nalepa, przewodniczący Rady Gminy Jeżów - pan Michał Matysiak, członkowie Rady Rodziców przedszkola i szkoły podstawowej.

Po uroczystości w hali sportowej uczniowie przeszli do swoich klas, by świętować wigilie klasowe. Słychać było śpiew kolęd, przy opłatku składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się świątecznymi prezentami.

Za ten piękny dzień Bogu niech będą dzięki i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli nam, by ta tegoroczna uroczystość nabrała szczególnego wymiaru życzliwości, serdeczności i wzajemnej bliskości.

Autor: Jolanta i Beata Szulc