Udział w akcji "Patriotyczny Chór Radia Łódź"

Z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Radio Łódź zorganizowało akcję pt. "Patriotyczny Chór Radia Łódź".

Aby wziąć udział w akcji należało nagrać wideo z jedną z wybranych pieśni. Do wyboru były dwie "Przybyli Ułani pod okienko" oraz "Szara Piechota".

Nagranie musiało być wykonane do konkretnego podkładu muzycznego udostępnionego przez Radio Łódź. Chór Szkolny Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jeżowie pod kierownictwem Krzysztofa Białka nagrał pieśń "Szara Piechota".

Najlepsze nagrania zostały umieszczone w specjalnie zmontowanym nagraniu które Radio Łódź umieściło na swoim kanale na YouTube.

Przy wyborze nagrań Radio kierowało się muzykalnością, oryginalnością interpretacji, starannością i dokładnością wykonania (znajomość tekstu i melodii), a także ogólnym wyrazem artystyczny.

Autorką wideo z udziałem naszego chóru jest p. Maja Gawarzyńska.

Największy w regionie łódzkim „Patriotyczny Chór Radia Łódź” - Radio Łódź (radiolodz.pl)

Autor: Krzysztof Białek