Dzień Nauczyciela w naszej szkole

„Nauczyciel” to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom.

Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań. A przy tym wszystkim to zwykle człowiek pogodny, życzliwy i wyrozumiały.”

13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Sylwia Kotowska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków.

Serdeczne życzenia złożył również Wójt gminy Jeżów Pan Mariusz Guzicki.

Płynące z serca piękne słowa skierowali do społeczności szkolnej przedstawiciele Rady Rodziców: p.AleksandraPałygiewicz, p.Izabela Samecka i p.Mariusz Ferlich.

Ten uroczysty dzień stał się jeszcze piękniejszy dzięki uczniom klas drugich, którzy wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali specjalny występ. Były wzruszające piosenki, wesołe wiersze oraz inscenizacja. Dzieci podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy, smaczne posiłki i bezpieczną podróż do i ze szkoły. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom podarunki- piękne wrzosy, dziękując za ich pracę.

Tradycją stało się, że z okazji Dnia Nauczyciela przyznawane są nauczycielom nagrody Dyrektora i Wójta. Otrzymali je nauczyciele wybitni, którzy w ostatnim roku szkolnym szczególnie na nie zasłużyli. Pośród tegorocznych laureatów są nauczyciele, którzy przede wszystkim rozwijali uzdolnienia uczniów. Organizowali konkursy, doskonalili umiejętności uczniów, rozwijali zdolności i poszerzali zainteresowania, uczyli wrażliwości, otwartości, poszanowania inności i poświęcenia. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Autor: I.Gocek, M.Jabłońska