Święto Patrona Szkoły

Tegoroczne obchody Święta Patrona Szkoły - Bohaterów Września 1939 roku - odbyły się w trzech miejscach na terenie Gminy Jeżów.

W miejscowości Góra, przy świetlicy, w obecności mieszkańców Góry, Ksiądz Proboszcz Krzysztof Nalepa poświęcił tablicę ku czci ks. Władysława Świderka, który zginął zamordowany w obozie koncentracyjnym w Dachau - 25 sierpnia 1942 r.

Na cmentarzu parafialnym w Jeżowie miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Tadeuszowi Kenclerowi - podharcmistrzowi Szarych Szeregów. W tym wspomnieniu druha Kenclera, oprócz rodziny brali udział Wójt Gminy Jeżów - Mariusz Guzicki, Ksiądz Proboszcz Krzysztof Nalepa, Radny Powiatu Brzezińskiego - Krzysztof Orłowski, Przewodniczący Rady Gminy Jeżów - Michał Matysiak i Pan Tadeusz Loster, którego stryj był żołnierzem września, poległym w Boju pod Jeżowem.

W uroczystości uczestniczył też Poczet Sztandarowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie z Paniami Dyrektor : Sylwią Kotowską i Honoratą Michalską. W imieniu rodziny poległego żołnierza - podczas uroczystości - głos zabrała Pani Bogumiła Kencler.

Po uroczystości na cmentarzu - zaproszeni goście przybyli do kościoła św. Józefa w Jeżowie, gdzie młodzież pod kierunkiem Pań : Anny Szeligowskiej, Beaty Wyszomirskiej i Beaty Szulc przedstawiła montaż słowno - muzyczny podkreślający tragizm II wojny  światowej. Bardzo wzruszająco zabrzmiały patriotyczne pieśni wykonane przez Darię Mrówczyńską z kl.VIb, Agatę Klembę z kl.Va i Sylwię Rucińską z kl.III a.

Przy naszej szkole, przed tablicą upamiętniającą Bohaterów Września 1939 r. delegacja uczniów złożyła biało-czerwone kwiaty i zapaliła znicze.

Na korytarzach szkoły pojawiły się liczne gazetki i wystawka z eksponatami pozostałymi z czasów wojennych...

Była to prawdziwa lekcja historii, patriotyzmu, modlitwy, wyraz pamięci i czci oddanej przez nas Bohaterom Boju pod Jeżowem.

Cześć Ich Pamięci !!!