Wycieczka do Torunia

14 czerwca uczniowie klas trzecich, wraz w opiekunami udali się w podróż do Torunia. To ostatnia wspólna wycieczka przed wakacjami.

Lato już za rogiem, toteż perspektywa wyjazdu łączyła się z entuzjazmem i dużym zainteresowaniem.

Toruń przywitał nas odpowiednią pogodą i roześmianą twarzą przewodnika, który swoją osobą rozweselił każdego uczestnika wycieczki. Wspaniałe przewodnictwo, pełne wiedzy,  śmiechu i uroku osobistego. W tak miłym towarzystwie zwiedziliśmy Stare Miasto, Ratusz, Pomnik Mikołaja Kopernika oraz poznaliśmy historię Krzywej Wieży.

Po tak ciekawej lekcji historii i astronomii udaliśmy się na rejs statkiem po Wiśle.

Następnie, regenerowaliśmy siły przy wspólnym obiedzie. W kolejnym punkcie wycieczki czekała na nas interaktywna przestrzeń zaaranżowana w formie bazy kosmicznej. Niczym członkowie załogi, uczniowie mieli do wykonania określone czynności, niezbędne do tego by przeżyć poza Ziemią i wykonać powierzone im zadania. Ta multimedialna przestrzeń rozwijała umiejętność radzenia sobiew pozaziemskim klimacie, pobudzała kreatywność,  ale przede wszystkim zapewniała dobrą zabawę.

Po wizycie w MARS#17, udaliśmy się na spacer, podczas którego można było zakupić pamiątkę z tego malowniczego miasta. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Piernika oraz warsztaty z samodzielnego wyrobu pierników. Każdy z uczestników wykonaną przez siebie słodką figurkę zabrał do domu, by mógł pochwalić się rodzinie.

To była bardzo fascynująca wycieczka. Do tej pory czujemy zapach pierników….

Autor: Elżbieta Kijo, Monika Wilkowska

Zdjęcie grupowe przed pomnikiem Mikołaja Kopernika

Wizyta w Muzeum Piernika

• Powiększ obraz

Uczniowie klas trzecich z przewodnikiem.

Rejs statkiem po Wiśle

Zdjęcie grupowe przed Domem Mikołaja Kopernika