82 rocznica bitwy pod Jeżowem.

Zgodnie z tradycją ubiegłych lat, 9 września 2021r. na cmentarzu wojskowym w Jeżowie, społeczność naszej miejscowości obchodziła 82 rocznicę tragicznych, a zarazem wzniosłych wydarzeń z września 1939 r.

Przemówienia o znaczeniu wydarzeń sprzed 82 lat wygłosili Wójt Gminy Jeżów pan Mariusz Guzicki oraz zaproszeni goście, składano kwiaty, zapalano znicze na grobach poległych bohaterów.

Młodzież szkolna klas VIII pod kierunkiem swoich pedagogów: pani Jolanty Kruz - Zglińskiej, pani Barbary Sawickiej, pani Iwony Stępniarek , pana Rafała Hajderwowicza przedstawiła program słowno – muzyczny.

Słowami poetów i z własnego serca uczniowie dziękowali żołnierzom za ofiarność i poświęcenie.

Dzień był wyjątkowo udany. Każdemu ze zgromadzonych udało się przenieść myślami w tamte wrześniowe dni, kiedy każda chwila mogła być ostatnią czyjegoś życia.

My uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. nie zapomnimy o tych, którzy walczyli i ginęli, by dać nam to co najpiękniejsze, najważniejsze – wolną ojczyznę, a poświęcili to, co najświętsze – własne życie.

Wszyscy powinniśmy pamiętać o miejscach bitew wrześniowych, miejscach gdzie ginęli polscy żołnierze, abyśmy mogli spokojnie zaczynać kolejne lata szkolne w wolnej Polsce.

Autor: Jolanta Kruz - Zglińska, Barbara Sawickia, Iwona Stępniarek, Rafał Hajderwowicz