DZIEŃ STRAŻAKA

Motto strażaków -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

4 maja to dzień kiedy strażacy z całej Polski obchodzą swoje święto. To właśnie strażacy przybywają z pomocą podczas pożaru, powodzi, wypadku na drodze i w wielu jeszcze innych sytuacjach. Jednym z celów przedszkola jest uczenie najmłodszych dbałości o własne bezpieczeństwo. Chcemy, aby każde dziecko wiedziało, pod jaki numer zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego oraz jak zareagować, gdy w niebezpieczeństwie  jest ktoś inny. To ważne aby  mały człowiek, wiedział, jak się zachować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić.

Autor: Iwona Witkowska

• Powiększ obraz

Dekoracja tablicy dydaktycznej w grupie Witaminki z okazji Dnia Strażaka.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Witaminki kolorują kredkami przy stolikach obrazek konturowy z postacią strażaka.

• Powiększ obraz

Plakat wykonany przez dzieci z grupy Witaminki.

• Powiększ obraz

Przyrządy strażaka- dziewczynka z grupy Biedronki układa wyraz z rozsypanych liter.

• Powiększ obraz

Dziewczynki z grupy Biedronki kolorują kolorowankę - Mój Bohater Strażak.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Biedronki wycinają, a później układają wyraz z rozsypanych liter.

• Powiększ obraz

Praca plastyczna wykonana przez dzieci z grupy Biedronki.

• Powiększ obraz

Chłopcy z grupy Biedronki kolorują kolorowankę - Mój Bohater Strażak.

• Powiększ obraz

Chłopcy z grupy Biedronki układają wyraz z rozsypanych liter.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Biedronki kolorują kolorowankę - Mój Bohater Strażak.

• Powiększ obraz

Obrazki związane z zawodem strażaka. Podpisy pod obrazkami ułożone przez dzieci z grupy Biedronki z rozsypanych liter.

• Powiększ obraz

Chłopiec z grupy Słoneczka zapisuje numer alarmowy do Straży Pożarnej.

• Powiększ obraz

Chłopiec z grupy Słoneczka umieszcza obrazki związane z treścią opowiadania Cz. Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem."

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka rysują po śladzie elementy samochodu strażackiego, a następnie go kolorują.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka prezentują swoje prace plastyczne.

• Powiększ obraz

Praca plastyczna z okazji Dnia Strażaka wykonana rzez dzieci z grupy Słoneczka.

• Powiększ obraz

Praca plastyczna z okazji Dnia Strażaka wykonana rzez dzieci z grupy Motylki.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Motylki kolorują kredkami przy stolikach obrazek konturowy z postacią strażaka.

• Powiększ obraz

Pokolorowane obrazki postaci strażaka. Prace wykonane przez dzieci z grupy Motylki.

• Powiększ obraz

Dziewczynka z grupy Żabki układa puzzle, z których ma powstać płomień.

• Powiększ obraz

Chłopcy z grupy Żabki malują farbami obrazek.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki kolorują wóz strażacki.

• Powiększ obraz

Dekoracja tablicy dydaktycznej w grupie Żabki z okazji Dnia Strażaka.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki podczas zajęć dydaktycznych z okazji Dnia Strażaka.

• Powiększ obraz

Prace grupowe dzieci z grupy Żabki z okazji dnia Strażaka.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki malują farbami obrazek. Praca grupowa.

• Powiększ obraz

Chłopiec z grupy Żabki układa puzzle, z których ma powstać płomień.