DZIEŃ DINOZAURA.

Wspaniałą okazją do zainteresowania dzieci i zdobycia wiedzy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę, był Dzień Dinozaura, który wypada 26 lutego.

Tego dnia, dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu tych wielkich gadów: kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyginęły. Poznały także prace paleontologów, dzięki którym możemy dowiedzieć się jak wyglądały dinozaury i obejrzeć ich szkielety w muzeach. Galeria przedszkolaków powiększyła się także o piękne prace plastyczne z wizerunkiem różnych dinozaurów.

Autor: Aneta Kubicz

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Witaminki oglądają książki o dinozaurach.

• Powiększ obraz

Dinozaury wyklejone plasteliną. Praca płaska wykonana przez dzieci z grupy Witaminki.

• Powiększ obraz

Chłopiec z grupy Witaminki ogląda książkę o dinozaurach.

• Powiększ obraz

Praca grupowa "Dinuś" wykonana przez dzieci z grupy Słoneczka.

• Powiększ obraz

Dinozaury z pomalowanych papierowych talerzyków, wykonane przez dzieci z grupy Słoneczka.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Motylki kolorują kredkami obrazki dinozaurów. Wycinają pokolorowane dinozaury.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Motylki przyklejają elementy wycięte z różnych materiałów na szary papier.

• Powiększ obraz

Zbiorowa praca plastyczna, pt. W świecie dinozaurów. Praca wykonana przez dzieci z grupy Motylki.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Motylki siedzą przy stoliku i oglądają obrazki ze świata dinozaurów przez okulary 3D.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki oglądają ilustracje o dinozaurach.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki oglądają ilustracje o dinozaurach.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki układają trzyelementowe puzzle z dinozaurami i przyklejają je na kartce.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki oglądają i porównują ułożone trzyelementowe puzzle z dinozaurami.

• Powiększ obraz

Trzyelementowe puzzle z dinozaurami ułożone i przyklejone na kartce.

• Powiększ obraz

Chłopiec z grupy Żabki układa trzyelementowe puzzle z dinozaurem.

• Powiększ obraz

Kartka pokolorowana kredkami żelowymi i pastelowymi, na gotowe tło przyklejony czarny dinozaur. Praca wykonana przez dzieci z grupy Żabki.

• Powiększ obraz

Dekoracja tablicy dydaktycznej z okazji Dnia Dinozaura.