WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Święta Bożego Narodzenia to czas piękny, a zarazem wyjątkowy, dlatego też 23 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych Wigilia, która stanowi dla nas niezaprzeczalną wartość.

Dzień ten był bardzo uroczysty i nastrojowy. Odświętnie udekorowane sale i dzieci w galowych strojach wprowadziły nastrój oczekiwania na niecodzienne wydarzenia. Panie dyrektor wchodząc do każdej grupy złożyły dzieciom i pracownikom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia, dzieląc się opłatkiem. Były super prezenty od Mikołaja, a podczas wigilijnego poczęstunku rozbrzmiewały kolędy i pastorałki.
Poniższe zdjęcia przedstawiają, ileż radości sprawił dzieciom ten wyjątkowy dzień.
Zaszczepienie dzieciom takich tradycji jest szczególnie ważne, gdyż to one kiedyś zastąpią nas – dorosłych – w jej przekazywaniu.

Autor: Iwona Witkowska

• Powiększ obraz

Wspólna wigilia. Dzieci z grupy Motylki siedzą przy stole, rozmawiają, degustują smakołyki, śpiewają kolędy i pastorałki.

• Powiększ obraz

Dziewczynka z grupy Motylki z prezentem od św Mikołaja (po wcześniejszym odczytaniu listu od Mikołaja).

• Powiększ obraz

Wszystkie dzieci z grupy Motylki pozują do zdjęcia przy choince.

• Powiększ obraz

Wszystkie dzieci z grupy Motylki wraz z wychowawcą pozują do zdjęcia przy choince.

• Powiększ obraz

Dekoracja stołu wigilijnego w grupie Motylki.

• Powiększ obraz

W sali na tablicy dydaktycznej umieszczony jest napis Bóg się rodzi oraz dwa aniołki i gwiazdki.

• Powiększ obraz

Przedszkolaki z grupy Witaminki siedzą i czekają na niespodzianki.

• Powiększ obraz

Wychowawczyni grupy Witaminki trzyma list od Świętego Mikołaja.

• Powiększ obraz

Wigilia przedszkolna, degustacja przygotowanych smakołyków, wspólne rozmowy przy stole dzieci z grupy Witaminki.

• Powiększ obraz

Choinka i prezenty dla dzieci z grupy Witaminki.

• Powiększ obraz

Przygotowane przez rodziców z grupy Witaminki babeczki ze świątecznymi topperami.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Witaminki z otrzymanymi prezentami.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Witaminki słuchają życzeń bożonarodzeniowych, które składa im Pani Dyrektor.

• Powiększ obraz

Dekoracja stołu wigilijnego w grupie Witaminki.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Biedronki składają swoim rodzicom życzenia świąteczne, trzymając kartki bożonarodzeniowe.

• Powiększ obraz

Wyjęcie przez dziewczynkę z grupy Słoneczka listu od Świętego Mikołaja.

• Powiększ obraz

Panie dyrektor składają dzieciom życzenia świąteczne.

• Powiększ obraz

Degustacja wigilijnych przysmaków przez dzieci z grupy Słoneczka.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka szukają w szatni przedszkolnej listu od Świętego Mikołaja.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka samodzielnie przygotowują dekorację stołu i rozkładają słodki wigilijny poczęstunek.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka składają sobie życzenia świąteczne i dzielą się opłatkiem.

• Powiększ obraz

Degustacja wigilijnych przysmaków przez dzieci z grupy Słoneczka.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka pozują do zdjęcia na tle choinki i dekoracji świątecznej.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka uradowane z odnalezionego prezentu, pomagają Pani przenieść go do swojej sali.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka prezentują zabawki otrzymane w prezencie od Mikołaja.

• Powiększ obraz

Prezenty dla dzieci z grupy Żabki położone pod choinką.

• Powiększ obraz

Wspólna Wigilia dzieci z grupy Żabki, degustacja smakołyków. Słuchanie kolęd i pastorałek.

• Powiększ obraz

Słodka, świąteczna niespodzianka dla dzieci z grupy Żabki.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki wraz z panią pozują do zdjęcia przy przedszkolnej szopce bożonarodzeniowej.

• Powiększ obraz

Wychowawczyni grupy Żabki rozdaje dzieciom opłatek.

• Powiększ obraz

Dekoracja stołu wigilijnego w grupie Żabki.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki dzielą się opłatkiem.

• Powiększ obraz

Świąteczna dekoracja tablicy dydaktycznej.