DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- Pluszowy Miś.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”. W tym roku naszą uroczystość rozpoczęliśmy od powitania przedszkolaków, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta Pluszowego Misia, bawiły się przy misiowych przebojach, odgadywały zagadki związane z misiami, brały udział w zabawach muzyczno - ruchowych, wykonywały prace plastyczno – techniczne. Najważniejszy główny cel imprezy – wspólna, zgodna zabawa został osiągnięty. Dzień minął w miłej i sympatycznej atmosferze.

Autor: Justyna Szcześniak

• Powiększ obraz

Dwóch chłopców z grupy Słoneczka karmi misia podczas zabawy " Misio mniam, mniam".

• Powiększ obraz

Dziewczynka i chłopiec z grupy Słoneczka kolorują sylwety misiów, które później przykleją na opaski.

• Powiększ obraz

Dwie dziewczynki z grupy Słoneczka nawlekają na szpulki sznurek imitujący spaghetti.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka odpowiadają na pytania dotyczące niedźwiedzi, pokazując napis "tak" lub "nie".

• Powiększ obraz

Prace plastyczne wykonane przez dzieci z grupy Słoneczka z okazji Dnia Pluszowego Misia.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka pozują do zdjęcia w wykonanych przez siebie opaskach.

• Powiększ obraz

Prace plastyczne wykonane przez dzieci z grupy Biedronki z okazji Dnia Pluszowego Misia, wywieszone na tablicy grupowej.

• Powiększ obraz

Dziewczynki z grupy Biedronki przedstawiają swoje pokolorowane misie.

• Powiększ obraz

Chłopcy z grupy Biedronki przedstawiają swoje pokolorowane misie.

• Powiększ obraz

Przedszkolaki z grupy Biedronki przedstawiają swoje pokolorowane misie.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Motylki z wychowawcą prezentują medale "Przyjaciel misia".

• Powiększ obraz

Chłopiec z grupy Motylki pozuje do zdjęcia w misiowej fotobudce.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Motylki rozwiązują zagadki o niedźwiadkach.

• Powiększ obraz

Dziewczynki z grupy Motylki siedzą przy stoliku i degustują ciastka z miodem.

• Powiększ obraz

Dziewczynki z grupy Motylki siedzą przy stoliku i degustują ciastka z miodem.

• Powiększ obraz

Dziewczynka z grupy Motylki pozuje do zdjęcia w misiowej fotobudce.

• Powiększ obraz

Tablica z ilustracjami misiów - postaci z bajek.

• Powiększ obraz

Dwie dziewczynki z grupy Motylki wycinają elementy do pracy plastycznej "Mój ulubiony miś ".

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Motylki siedzą przy stoliku i degustują ciastka z miodem.

• Powiększ obraz

W sali na tablicy dydaktycznej umieszczony jest napis Dzień Pluszowego Misia i kolorowe ilustracje z postaciami bajkowymi.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Witaminki podczas zabawy muzyczno-ruchowej.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Witaminki podczas wykonania pracy plastycznej ,,Mój przyjaciel Miś".

• Powiększ obraz

Dziewczynki z grupy Witaminki stoją na tle tablicy z napisem Dzień Pluszowego Misia.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Witaminki trzymają ilustracje misiów z bajek.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Witaminki wraz z wychowawczynią pozują do zdjęcia trzymając ilustracje misiów z bajek.

• Powiększ obraz

Dekoracja z ilustracjami misiów z okazji Dnia Pluszowego Misia.

• Powiększ obraz

Dziewczynka z grupy Żabki karmi misia miodkiem. Miodek doczepiony do sznurka nawleka na szpulkę.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki uczą się piosenki ,,Mały Miś".

• Powiększ obraz

Chłopiec z grupy Żabki prezentuje Dyplom Najlepszego Przyjaciela Misia.

• Powiększ obraz

Chłopiec z grupy Żabki karmi misia miodkiem. Miodek doczepiony do sznurka nawleka na szpulkę.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki siedzą w kole, wychowawczyni czyta im bajkę ,,Miś Panda".

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki prezentują swoje misiowe medale.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki siedzą w kole. Oglądają ilustracje najpopularniejszych misiowych bohaterów z bajek.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki wykonują pracę plastyczną- misia wydrapywankę.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki siedzą w kole. Wychowawczyni pokazuje im ilustrację misia.

• Powiększ obraz

Dziewczynka z grupy Żabki prezentuje Dyplom Najlepszego Przyjaciela Misia.