NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

,,Kto ty jesteś?-Polak mały.

Jaki znak twój?- Orzeł biały...”

,,Katechizm młodego Polaka rozpoczynający się od słów ,,Kto ty jesteś?-Polak mały...”, stanowi najprostszą formę edukacji patriotycznej dzieci i ułatwia im zapamiętywanie znaków i symboli narodowych.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11go listopada, to najważniejsze polskie święto narodowe, które upamiętnia odzyskanie przez Polaków niepodległości. Jest to dzień szczególnie ważny dla wszystkich Polaków, zarówno tych małych, jak i dużych.

Dlatego też dnia 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy to wyjątkowe święto.

Niezwykle istotne jest kształtowanie u przedszkolaków miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Święto Niepodległości było dla wszystkich dzieci bardzo radosne i mamy nadzieję, że zapadnie ono w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Autor: Anna Marczyk

• Powiększ obraz

Dwie dziewczynki z grupy Witaminki trzymają biało-czerwoną flagę. Jedna z dziewczynek ubrana jest w białą bluzkę i granatową spódniczkę, druga w białą bluzkę i spódniczkę w kratkę.

• Powiększ obraz

Chłopiec i dziewczynka z grupy Witaminki trzymają wyhaftowane godło Polski. Dziewczynka ubrana jest w białą bluzkę, granatowy sweterek i granatową spódniczkę. Chłopiec ubrany jest w białą koszulę, niebieską marynarkę i granatowe spodnie.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Witaminki, obrane w strój galowy trzymają w ręku mapę Polski. Przygotowują się do odśpiewania hymnu państwowego.

• Powiększ obraz

Na tablicy umieszczona jest kolorowa plansza przedstawiająca symbole narodowe. Widoczna jest też dziewczynka z flagą biało-czerwoną, godło Polski, herb Warszawy oraz symbol Polski Walczącej.

• Powiększ obraz

Inscenizacja do wiersza, pt. ,,Syrenka". Dziewczynka z grupy Witaminki trzyma drewniany miecz i tarczę obronną. Dziewczynka stoi na niebieskiej bibule, wokół niej znajdują się pozostałe dzieci z grupy.

• Powiększ obraz

Dzieci i wychowawczyni grupy Witaminki śpiewają hymn z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

• Powiększ obraz

Dziewczynka z grupy Witaminki, ubrana w białą bluzkę i spódniczkę w kratkę. Stoi na niebieskiej bibule, trzyma nad głową drewniany miecz. W drugiej ręce trzyma tarczę.

• Powiększ obraz

Dwóch chłopców z grupy Witaminki siedzi przy stoliku i koloruje Warszawską Syrenkę.

• Powiększ obraz

Przedszkolaki z grupy Motylki stoją na baczność i śpiewają Hymn Narodowy.

• Powiększ obraz

Trzy dziewczynki i chłopiec z grupy Motylki wypełniają białą i czerwoną plasteliną kontur serca.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Motylki wypełniają białą i czerwoną plasteliną kontur serca.

• Powiększ obraz

Czterech chłopców z grupy Motylki wypełnia białą i czerwoną plasteliną kontur serca.

• Powiększ obraz

Trzy dziewczynki z grupy Motylki wypełnia białą i czerwoną plasteliną kontur serca.

• Powiększ obraz

Dziewczynki z grupy Witaminki siedzą przy stoliku i kolorują Warszawską Syrenkę.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki siedzą w kole. Wychowawczyni czyta dzieciom ,,Katechizm Młodego Polaka".

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki wykonują flagę Polski. Na kartce odciskają dłonie umoczone w farbie.

• Powiększ obraz

Chłopiec z grupy Żabki odciska na szarym papierze dłoń, którą umoczył w czerwonej farbie.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki wraz ze swoją panią siedzą w kole. W środku postawione są talerzyki z białą i czerwoną farbą.

• Powiększ obraz

Wychowawczyni grupy Żabki przykleja chłopcu do bluzeczki kokardę narodową.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki siedzą w kole. Wychowawczyni pokazuje im kokardy narodowe.

• Powiększ obraz

Chłopiec z grupy Żabki odciska na szarym papierze dłoń, którą umoczył w białej farbie.

• Powiększ obraz

Dziewczynka z grupy Żabki odciska na szarym papierze dłoń, którą umoczyła w czerwonej farbie.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki siedzą w kole. Na bluzeczkach mają przyklejone kokardy narodowe. Słuchają ,,Katechizmu Małego Polaka".

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka stoją na baczność podczas hymnu narodowego.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka wykonują dekorację z okazji Święta Niepodległości.

• Powiększ obraz

Dwie dziewczynki z grupy Słoneczka z wykonanymi przez siebie kokardami patriotycznymi.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka pozują do zdjęcia na tle przygotowanej przez siebie dekoracji.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka składają z puzzli: mapę, godło i flagę Polski.

• Powiększ obraz

Wykonane przez dzieci z grupy Słoneczka prace plastyczne i dekoracja z okazji Dnia Niepodległości.