Konkurs "Książka mówi"

16 października w 42 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża, w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pod nazwą ,,Książka mówi” skierowany do uczniów klas VII i VIII.

Mottem konkursu były słowa Św. Jana Pawła II - ,,Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić niego arcydzieło sztuki".

Celem Konkursu było rozwijanie czytelnictwa przez zainteresowanie i poznanie twórczości Karola Wojtyły późniejszego Papieża Św. Jana Pawła II, upowszechnianie jego myśli, rozważań na uniwersalne tematy takie jak życie, śmierć, wiara, moralność, sztuka, poezja, teatr, przyjaźń, miłość, rodzina, wolność, solidarność, patriotyzm, Ojczyzna - w roku upamiętniającym  Wielkiego Polaka. Dodatkowo również kształcenie języka i umiejętność  pięknego czytania oraz praca nad dykcją poprzez głośne czytanie.

Uczniowie zgłaszający się do konkursu przygotowali indywidualnie do  przeczytania dwa utwory literackie dowolne przez siebie wybrane: jeden fragment prozy o objętości około pół strony i jeden wiersz.

Ocenie podlegały nie wybór tekstu a jego interpretacja - umiejętność pięknego czytania z poprawną dykcją.

Jury w składzie: p. dyrektor Sylwia Kotowska, p. Iwona Stępniarek i p. Adrianna Ferlich wyłoniło laureatów konkursu:

I miejsce - Nina Janowska klasa VIIb i Marta Kotowska klasa VIIIa

II miejsce - Magdalena Szcześniak klasa VIIa

Uczniom gratulujemy!!!

Autor: Jolanta Szulc

• Powiększ obraz

Pani dyrektor wręcza uczestniczkom konkursu dyplomy i nagrody.

• Powiększ obraz

Uczennica klasy VIIa prezetuje swój wiersz.

• Powiększ obraz

Uczennica klasy VIIb prezetuje swój wiersz.

• Powiększ obraz

Uczennice biorące udział w konkursie w oczekiwaniu na wyniki konkursu.

• Powiększ obraz

Skład jury konkursu - pani dyrektor, nauczyciel j.polskiego i nauczyciel wspomagający.

• Powiększ obraz

Uczennica klasy VIIIa prezetuje swój utwór.