Sprzątanie świata

27 akcja Sprzątania świata przebiegała pod hasłem: „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Z roku na rok nasza konsumpcja rośnie, przez co rośnie również ilość wytwarzanych odpadów  z  tworzyw sztucznych.

Odpady te należy segregować, aby mogły być poddane recyklingowi  i otrzymać „drugie życie” zamiast trafić na wysypisko śmieci.

W tym roku w naszej szkole we wszystkich klasach odbyły się pogadanki na temat właściwego postępowania z odpadami.

Uczniowie wykonali też piękne plakaty promujące akcję.

Autor: Beata Wyszomirska

• Powiększ obraz

Plakat klasy VIb - zawiera rysunki dzieci nawiązujące do akcji "Sprzątanie świata"

• Powiększ obraz

Dekoracja wykonana przez uczniów klasy 2a promująca akcję "Sprzątanie świata"

• Powiększ obraz

Plakat klasy V -zawiera kolorowe pojemniki do segregacji odpadów oraz hasła informujące jak oszczędzać papier.

• Powiększ obraz

Dziewczynki z klasy III a na swoim plakacie, pragną zaapelować do każdegoz nas, abyśmy chronili naszą planetę – ZIEMIĘ.

• Powiększ obraz

Chłopcy z klasy III a pokazują na swoim plakacie, co się dzieje obecnie z naszą przyrodą. Proszą jednocześnie, abyśmy WSZYSCY dbali o swoje środowisko.

Plakat klasy IVa