OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Święto to zostało ustanowione w 2010 r., aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Dzień ten obchodzony corocznie 20 września ma dostarczyć dzieciom okazji do czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W naszym przedszkolu, też nie zapomniałyśmy o naszych milusińskich. W poniedziałek, to jest 21 września obchodziliśmy to Święto we wszystkich grupach wiekowych, starając się urozmaicić je dzieciom ciekawymi zabawami. Dzieci ze starszych grup rozpoczęły uroczystość odśpiewaniem „Hymnu Przedszkolaka”. Każdą grupę odwiedziły Panie dyrektor, od których dzieci otrzymały nie tylko życzenia, ale i super prezenty. Wszystkie dzieci oblizywały się przy słodkim poczęstunku i wyzwalały energię przy tańcach dyskotekowych i zabawach integracyjnych. Oprócz wymienionych atrakcji, każda z Pań przygotowała dodatkowe propozycje.

Trzyletnie „Żabki” wspaniale bawiły się malując na bąbelkowej folii, Pani przygotowała super zabawy z balonami. Ogromną radość sprawiły dzieciom niespodzianki od rodziców w postaci książeczki oraz medalu przedszkolaka.

Grupa „ Witaminek” z radością śpiewała piosenki, a także rozwijała swoją sprawność ruchową podczas konkurencji sportowych, zabaw z chustą animacyjną, a także opowieści ruchowej .

Motylki” w tym dniu również miały uśmiechnięte minki. Dodatkowymi atrakcjami w tej grupie były konkurencje sportowe, wykonanie „Magicznych butelek”, malowanie serc do tematu ,,Razem w przedszkolu,,, ozdabianie flamastrami balonów, malowanie twarzy kredkami, a także wręczenie dzieciom Medali Przedszkolaka.
„Słoneczka” już od samego rana pomagały Pani w przygotowaniu dekoracji sali. Rysowały i wycinały kwiaty, dmuchały balony, wycinały serca będące podstawkami pod talerzyk. Namalowały marzenia na balonach, które miały puścić do nieba, lecz nie było wietrzyka – psotnika i balony wróciły do sali w oczekiwaniu na wietrzny dzień. Uczestniczyły w konkursach i zabawach z chustą animacyjną.

Najstarsza grupa „ Biedronki” wyzwalała inwencję twórczą wykonując wymyślone przez siebie prace plastyczne z liści jesiennych. Dzieci otrzymały za ubiegły rok szkolny ciekawe książki i pomoce, którymi były zafascynowane.

Nieznikający uśmiech na twarzach dzieci świadczył o ich radości, czego potwierdzeniem są poniższe zdjęcia.

Autor: Iwona Witkowska

• Powiększ obraz

Przedszkolaki z grupy Biedronki grają w grę planszową.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Biedronki wykonują przy stoliku pracę plastyczna z suchych liści.

• Powiększ obraz

Trzy dziewczynki trzymają w rękach książki, które otrzymały w prezencie.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Biedronki oglądają otrzymane w prezencie książeczki.

• Powiększ obraz

Przedszkolaki z grupy Motylki trzymają w dłoni wykonane przez siebie czerwone serca. Zdjęcie grupowe.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Motylki wykonują butelki sensoryczne.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Motylki siedzą przy stolikach. Tort ułożony z batonów i zapalona fontanna tortowa.

• Powiększ obraz

Zabawy taneczne przedszkolaków z grupy Motylki.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Motylki siedzą przy stolikach. Słodki poczęstunek.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka rysują na balonach swoje marzenia.

• Powiększ obraz

Pani dyrektor i pani wicedyrektor wręczają dzieciom z grupy Słoneczka upominki.

• Powiększ obraz

Zabawy z chustą animacyjną dzieci z grupy Słoneczka.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka siedzą przy stolikach. Słodki poczęstunek.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Słoneczka wraz z panią trzymają balony w rękach. Zdjęcie grupowe.

• Powiększ obraz

Przedszkolaki z grupy Słoneczka bawią się na powietrzu balonami.

• Powiększ obraz

Dziewczynka z grupy Witaminki wskakuje do plastikowych obręczy.

• Powiększ obraz

Dziewczynka z grupy Witaminki trzyma na łyżce jajko i omija pachołki.

• Powiększ obraz

Pani dyrektor i pani wicedyrektor wręczają dzieciom z grupy Witaminek prezenty.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Witaminki siedzą przy stolikach. Słodki poczęstunek.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Witaminki siedzą na krzesełkach. Zdjęcie grupowe.

• Powiększ obraz

Przedszkolaki z grupy Witaminki wraz z panią. Zabawy na powietrzu z chustą animacyjną.

• Powiększ obraz

Zabawy swobodne na placu zabaw dzieci z grupy Witaminki.

• Powiększ obraz

Pani dyrektor i pani wicedyrektor wręczają dzieciom z grupy Żabki upominki.

• Powiększ obraz

Zdjęcie grupowe dzieci z grupy Żabki wraz z wychowawczynią.

• Powiększ obraz

Dzieci z grupy Żabki siedzą przy stolikach. Słodki poczęstunek.

• Powiększ obraz

Chłopiec z dziewczynką oglądają książeczki, które otrzymali w prezencie.

• Powiększ obraz

Chłopiec z dziewczynką z grupy Żabki w fotobudce.

• Powiększ obraz

Taneczne zabawy przedszkolaków z grupy Żabki z balonami.