Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kreatywny Przedszkolak’’

W tym roku szkolnym nasze przedszkole ( grupy „Biedronki’’, „Motylki’’ i „Słoneczka’’ ) przystąpiło do udziału w III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt.: „Kreatywny Przedszkolak”, zorganizowanego przez Edu Fejkiel.

Głównym celem tego projektu jest podejmowanie kreatywnych  i  twórczych działań przez nauczycieli wraz z  przedszkolakami. Przede wszystkich chodzi o uruchamianie twórczości dzieci, czyli działanie w taki sposób, by potrafiły zrobić „coś z niczego”. Dzieci będą uczyć się tworzyć piękne dzieła. Uczestnicząc w projekcie “Kreatywny Przedszkolak”, będziemy działać według ustalonego harmonogramu.

Warto dodać, że udział w tym projekcie pozwali na rozwijanie i  doskonalenie wielu umiejętności u przedszkolaków tj.: planowanie pracy, logiczne myślenie, doskonalenie motoryki małej, koncentracji i  skupienia, współpracy i zgodnego współdziałania z rówieśnikami. Ponadto, dzieci będą miały możliwość doświadczania i wzbogacania wiedzy, a także rozwijania zainteresowań – zdolności i talentów.

W  realizacji projektu bardzo cenne będzie również zaangażowanie rodziców oraz ich pomoc w gromadzeniu niezbędnych materiałów, często odpadowych.

Kreatywne działania rozpoczną się w październiku 2020r. i potrwają do końca maja 2021r. Fotorelację z działań będzie można śledzić na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Kreatywne Przedszkolaki już niedługo ruszamy…

Autor: Aneta Kubicz

• Powiększ obraz

Logo III Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Kreatywne Dziecko".