Wigilia szkolna

20 grudnia 2019 r.o godz.10.00 w naszej szkole odbyła się  wigilia, podczas której obejrzeliśmy jasełka pt. ,,Tamtej nocy w Betlejem..."

Naszymi Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele rady rodziców, rodzice, babcie i dziadkowie, którzy z zachwytem przyglądali się popisowej grze aktorskiej swoich dzieci i wnuków.

Jak to określił ksiądz proboszcz Krzysztof Nalepa - scenariusz jasełek - zawierał wiele prawd teologicznych, a gra aktorska i przepiękne stroje uczniów przywołały w pamięci ducha czasów panowania Cesarstwa Rzymskiego i króla Heroda w Jerozolimie.

Postać Maryi, ufną, radosną i wierną Bogu dziewczynę wykreowała przepięknie Wiktoria Orłowska. W postać Anioła Gabriela wcieliła się Dominika Orłowska. Siostry wiernie przybliżyły nam chwilę zwiastowania, w której Maryja, ,,błogosławiona między niewiastami" dowiedziała się, że została wybrana na Matkę Syna Najwyższego - Jezusa Chrystusa.

Wzruszające były chwile, kiedy zatroskany święty Józef szukał schronienia dla Maryi spodziewającej się narodzin Syna.Ireneusz Ryniecki, który wystąpił  w roli Józefa w swojej przepięknej, pełnej cichości i pokory mowie, wspaniale oddał charakter św. Józefa i moc Jego bezgranicznego zawierzenia Bogu...Kiedy Swięta Rodzina szukała noclegu, na dworze Heroda wrzało od niecnych planów...

Złowrogi świat skupiony wokół Heroda - świetnie ukazali uczniowie klasy VIII a - Mateusz Wlazło, Artur Ryniecki, Wojciech Szklarek, Mateusz Kamiński, Kacper Adamczyk i Rafał Gabryszewski.

Do tronu Heroda przybyli też - w przepięknych, przykuwających wzrok strojach - nieustraszeni,dzielni wojowie - Michał Lolo i Dominik Bartyzel z kl.VIb, którzy narażając swe życie - do końca - nalegali, by król Herod nawrócił się i porzucił swe zbrodnicze życie.

Na koniec Aniołowie i zachwyceni cudem narodzin Zbawiciela - Pasterze obwieścili światu, że ,,dziś się narodził Chrystus Pan Zbawiciel !!!"

Nasze przedstawienie ubogaciliśmy przepięknym śpiewem kolęd i pastorałek.

Wspaniale i radośnie brzmiały tony kolęd wykonanych przez uczennicę klasy VIa - Magdalenę Szcześniak. Kiedy na scenę wybiegli uczniowie klasy II b z panią Magdaleną Jabłońską, gdy zaśpiewali ,,Pastorałkę od serca do ucha", cała sala pogrążyła się w rytmicznych oklaskach.
Na koniec pani dyrektor Sylwia Kotowska wręczyła nagrody w konkursie poezji o św. Janie Pawle II a później rada rodziców rozstrzygnęła rodzinny konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową.

Zaproszeni przez rodziców i wychowawców klas VIII - goście i grono pedagogiczne - udali się na spotkanie opłatkowe do sali nr 4.

Po jasełkach w każdej klasie odbywały się wigilie, składano sobie życzenia,śpiewano kolędy i dzielono się prezentami.

To był wspaniały dzień, pełen radości, dobrych i życzliwych słów,w którym rozbrzmiewał radosny jasełkowy okrzyk: ,,CHWAŁA PANU NAJWYŻSZEMU".

Dziękujemy za  każdą pomoc.

Autor: Beata i Jolanta Szulc