Klasy I na wycieczce

05 listopada 2019 r. uczniowie klas i pojechali na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Planetarium i Zabawa Parku w Łodzi.

Wycieczkę zaczęliśmy od wizyty w Planetarium. Tutaj uczestniczyliśmy w seansie pt. „ Kosmos dla najmłodszych”. Dzieci zostały zapoznane z Układem Słonecznym – położeniem oraz ciałami niebieskimi, które tworzą Układ Słoneczny.

Następnie przedstawiono gwiazdozbiory Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy oraz inne widoczne na nocnym niebie gwiazdy.

Opowiadano też o mitach i legendach z nimi związanymi.  Podczas seansu prowadzący nie tylko odpowiadał na pytania, ale również wysłuchiwał się w opinie i  inicjował dyskusję.

Dzieci pełne zachwytu obserwowały zmiany zachodzące kosmicznym świecie.

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Zabawa Parku. Tutaj dzieci dzięki wielu atrakcjom takim, jak: trampoliny, labirynty, gry zręcznościowe wyładowały całą swoją energię.

Dzięki wspólnym zabawom pierwszaki lepiej się poznały i zintegrowały

Autor: Monika Wilkowska, Elżbieta Kijo