„Gdy dzieci są małe, daj im solidne korzenie.

Gdy są duże podaruj im skrzydła.”

Dnia 14 października  2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością  zaszczycili nas pracownicy Urzędu Gminy wraz z panem Wójtem Mariuszem Guzickim oraz Przewodniczący  Rady Gminy  pan Michał Matysiak, proboszcz parafii  Krzysztof  Nalepa, wikary Kamil Gregorczyk i Rada Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Szczególnymi gośćmi byli emerytowani nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych.

Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas IV-VIII pod kierunkiem pań: Teresy Firlej, Beaty Wyszomirskiej, Wioletty Fert. W pierwszej części uczniowie zaprezentowali scenki dotyczące pracy nauczycieli i ich awansu zawodowego. Następnie wierszem i piosenką dziękowali nauczycielom za cierpliwość, poświęcenie oraz  trud włożony w ich  nauczanie i wychowanie. Muzyczną oprawę przygotował pan Rafał Hajdorowicz. Sympatycznym akcentem muzycznym był występ uczennicy z klasy VIa Magdaleny Szcześniak.

Po występach  odbyło się  wręczenie nagród wójta i dyrektora szkoły.

Na zakończenie Rada Rodziców w imieniu swoim i władz gminy zaprosiła  wszystkich gości na słodki poczęstunek.

Autor: Wioletta Fert