Święto Patrona Szkoły

W dniu 09 września 2019r. dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 80 rocznicy bitwy pod Jeżowem.

Obchody rozpoczął uroczysty przemarsz uczestników sprzed Urzędu Gminy  w Jeżowie na cmentarz wojenny.

Wszystkich zgromadzonych powitała pani dyrektor Sylwia Kotowska., następnie odśpiewano uroczyście hymn państwowy.

W dalszej części uroczystości głos zabrał pan Mariusz Guzicki - Wójt Gminy Jeżów, który  powitał zaproszonych gości i przybyłych mieszkańców Jeżowa.

Słowa podziękowania za zaproszenie skierował także pan Krzysztof Bogdański – przewodniczący Rady Powiatu Brzezińskiego. W swoim wystąpieniu dziękował mieszkańcom Jeżowa, że urządzili cmentarz poległym w bitwie pod Jeżowem i do dnia dzisiejszego o niego dbają. Świętowanie corocznie tych wydarzeń to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu – mówił.

Następnie młodszy inspektor Damian Nockowski ze Związku Strzeleckiego w Brzezinach komendant Jednostki Strzeleckiej 12 01 odczytał apel poległych.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie przez delegacje wieńców na grobach poległych żołnierzy i zapalenie zniczy.

Ze względu na niesprzyjającą pogodę wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli do kościoła parafialnego na dalszą część obchodów.

Część artystyczną zaprezentowali w kościele uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: p. Beaty Szulc, p. Barbary Sawickiej i p. Iwony Stępniarek. O oprawę muzyczną zadbał p. Rafał Hajdorowicz. Młodzież naszej szkoły śpiewała pieśni i recytowała wiersze poświęcone bohaterom września 1939r.

Uroczystą  Mszę Świętą w intencji poległych w II wojnie światowej żołnierzy odprawili ks.Krzysztof Nalepa

Kultywując pamięć naszych obrońców dajemy świadectwo patriotyzmu, szczególnie ważne dla młodego pokolenia, które na szczęście nie zaznało tragizmu wojny. Pamięć o tych, którzy oddali za nas życie, uświadamia bolesna przeszłość.

Autor: Iwona Stępniarek, Beata Szulc, Barbara Sawicka