Niedziela, 2024-06-02

Imieniny: Erazma, Marianny

Konkurs Papieski ,,Totus Tuus Maryjo".

10 maja 2019 r. o godz. 10 - w naszej sali gimnastycznej było wielkie poruszenie, uczniowie w barwnych strojach- gorączkowo przygotowywali się do wystepów. Wszędzie słychać było radosne, pełne wzruszających tonów melodie...

Był to dzień poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, Jego i naszej miłości do Matki Bożej.

Odbył się bowiem Konkurs Papieski pod hasłem : ,,Totus Tuus Maryjo".

W komisji konkursowej zasiedli nasi szanowni goście:

proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Świnach - Ks. Jarosław Życki, Ks. proboszcz Parafii św. Józefa w Jeżowie - Krzysztof Nalepa, pani dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jeżowie - Sylwia Kotowska, Pani Honorata Michalska i nasza polonistka - pani Urszula Marczyk.

Jury miało bardzo trudne zadanie, bo wszyscy śpiewali bardzo pięknie. Swoje śpiewy - uczniowie połączyli z pięknymi prezentacjami przybliżającymi posługę umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II w przeddzień Jego 99 urodzin. A scenę konkursową ozdobiły piękne prace naszych utalentowanych plastycznie uczennic - Martyny Seroczyńskiej z klasy IIa i Pauliny Dziedzianowicz z kl.III Gimnazjum Jana Pawła II w Jeżowie.

Oto wyniki konkursu:

I MIEJSCE - KLASA IIA  za przepiękne wykonanie pieśni ,, Z różańcem w ręku" i ,,Biały Pasterz"

II MIEJSCE – KLASA IV A za wykonanie pieśni ,,Barka " i ,,Maryjo śliczna Pani"

III MIEJSCE KLASA IVB za wykonanie pieśni,, Pokolenie Jana Pawła II" i ,,Obudź mnie do wiary Matko"

WYRÓŻNIENIA  :

KLASA II B za wykonanie pieśni pt. ,,Kochamy Cię Janie Pawle II" i ,,Amen jak Maryja"

KLASA IV C – za pieśń ,,Zaufaj Maryi" i ,,Wadowice moje miasto"

FAUSTYNKI – za pieśni: Ks.Bpa J. Zawitkowskiego ,,Janie Pawle teraz przyjdź" i ,,Gdyby tak Maryja ukazała tobie się dziś".

W kategorii solistów :

I MIEJSCE – GABRIELA SAMECKA – uczennica klasy VIII za przepiękne wykonanie pieśni Piotra Rubika ,,Wieża modlitwy" i ,,Ave Maria Jasnogórska"

II MIEJSCE– MARTA KOBUS I AMELIA GOLIAT za pieśń ,,Litania do Boga i ludzi" i ,,Abba Ojcze"

III MIEJSCE – JANOWSKA PAULINA za wykonanie pieśni ,, Tłumy serc" i pieśń maryjną ,,Jest na świecie miłość".

WYRÓŻNIENIE otrzymała Joanna Sędkowska za wykonanie pieśni ,,Ave Maria" i ,, Ty tylko mnie poprowadź".

Laureaci konkursu – z rąk pani wicedyrektor – Honoraty Michalskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i słodycze.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do biblioteki szkolnej.

Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Szychowskiemu, pani Katarzynie Szklarek, pani Annie Prasek, paniom z kuchni i paniom dbającym o porządek w szkole za wszelką pomoc, dobre serce i wsparcie w przygotowaniu występów konkursowych.

Autor: Beata i Jolanta Szulc