Poniedziałek, 2024-06-03

Imieniny: Anatola, Leszka

„Międzynarodowy Dzień Kota” w przedszkolu

W dniu 01.03.2019 roku odbyło się w przedszkolu spotkanie związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota, na które zostały zaproszone Panie dyrektor oraz dzieci  przebrane za kociaki ze wszystkich grup.

Uroczystość odbyła się w sali „Żabek”. Wszystkie koty- te małe i te duże przywitały się miauknięciem, parsknięciem, mruczeniem i pomachały do siebie „łapkami”. Po miłym powitaniu dzieci wysłuchały opowiadanie E. Lechowicz „Skąd się wzięły koty?”,  nauczyły się także ruchów do piosenki, pt. „Kotki dwa”, którą następnie przy podkładzie muzycznym zainscenizowały, śpiewając wspólnie z prowadzącymi.

W dalszej kolejności przyszedł czas na kocie zabawy i konkursy,  wśród których nie mogło zabraknąć: picia mleka z miseczki, polowania na myszy, kociego masażyku oraz zagadek słowno-obrazkowych. Po każdym konkursie uczestnicy otrzymywali pamiątkowy upominek w postaci odznak, np. „Sprytnego kota” .

Na zakończenie uroczystości wszystkie grupy przedszkolne otrzymały pamiątkowy dyplom i malowanki przedstawiające postacie bajkowych kotków. Miły akcentem podsumowującym wspólne zabawy było pozowanie do pamiątkowego zdjęcia.

Autor: Anna Marczyk, Iwona Witkowska