Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej

„Książka mądrze nam doradza

Różne wskazówki – wzory daje

Książka w szeroki świat wprowadza

Dalekie z nami zwiedza kraje”

Dnia 6 lutego 2019r.w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. Na uroczystości obecna była pani wicedyrektor Barbara Hoffman – Sroka, wychowawcy i nauczyciele wraz z uczniami klas I – III.

Celem spotkania było wprowadzenie dzieci w magiczny świat bajek, baśni i legend, rozbudzenie chęci sięgania po nie, wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych, oraz rozbudzenie szacunku do książki.

Uczniowie klasy VIb i VIIb zapoznali pierwszaków z etapami powstawania książki oraz z zasadami postępowania z książką. Sprawdzili czy znają bohaterów baśni i prawidłowe tytuły znanych książek.

Na koniec uroczystości dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą szanować książki.

Na pamiątkę pasowania otrzymali dyplomy i zakładki.

Autor: Jolanta Szulc