Podziękowanie za udział w akcji ,,Ubrania do oddania"

,,Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,

Nie przez to, co ma , lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

św.Jan Paweł II

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie, którzy przyłączyli się do akcji  ,,Ubrania do oddania”.

Celem akcji była pomoc 20 letniej Weronice Urbańskiej, która urodziła się z rozczepem kręgosłupa oraz przepukliną oponowo-rdzeniową.

Ubrania, które przynieśliście Państwo do szkoły zostały przeliczone na kg. Za każdy 1 kg ubrań Weronika zyskała 1 zł  na rehabilitację i leczenie.

Następnie odzież ta przkazana zostanie do profesjonalnych operatorów, gdzie będzie  poddana ekologicznemu  przetworzeniu i wprowadzona do ponownego obiegu. Część z ubrań trafi do ponownej sprzedaży zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach krajów mniej zamożnych, a ich niezmienna i niezniszczona forma sprawi, że jeszcze komuś one posłużą. Pozostałe rzeczy poddane zostaną procesowi utylizacji- przerobione zostaną na czyściwo przemysłowe lub paliwo alternatywne.

Ze względu na dużą ilość, ubrania zebrane w naszej szkole odebrane były przez kuriera w dwóch turach.

Łącznie nasza szkoła oddała 258,62 kg ubrań.

Autor: Anna Szklarek