„Zima w lesie” – spotkanie z panią leśnik

Kto zasypia na zimę? Kto się chowa w gawrze? Jak dokarmiać ptaki? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała Pani Marta Dudek - Dziedzic.

W dniu 18 stycznia br. na zaproszenie  wychowawczyni pani Anny Duczek i klasy III  odbyło się spotkanie z leśnikiem.

Gościliśmy panią Martę Dudek - Dziedzic, Podleśniczą z Nadleśnictwa Brzeziny. Pani leśnik opowiedziała nam o pracy leśnika w lesie w okresie zimowym i nie tylko. W barwny i bardzo interesujący sposób opowiadała nam o życiu zwierząt. Podpowiedziała jak prawidłowo dokarmiać je zimą.

Gość zachęcał do częstego obcowania z przyrodą. Zwrócił  także szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z uroków lasu. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

Wszyscy uczniowie otrzymali od pani Leśnik upominki oraz dyplom.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły podziękowanie naszemu gościowi.

Serdecznie dziękujemy pani Marcie Dudek - Dziedzic za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Autor: Anna Duczek