Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

10 stycznia 2019 r. dzieci z grupy Żabki odwiedziły Bibliotekę Szkolną, by poznać pracę bibliotekarza.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym miejscem. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Od pani Anny Prasek dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Poznały również ,,Życzenia książki”, czyli zasady dbania o książki, o których każdy powinien pamiętać.

Wszystkie dzieci wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że tam wrócą, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty książek.

Autor: Anna Marczyk