Poczytaj mi ....

Czytając dziecku zaspokajamy jego potrzeby emocjonalne. Podczas czytania jesteśmy blisko, poświęcamy mu czas. To właśnie dzięki poczuciu, że jest ważne i kochane, dziecko rozkwita, zaczyna budować wiarę w siebie, uczy się życzliwości, empatii i zdobywa umiejętności społeczne.

Dobrze dobrane książki pomagają w rozwijaniu słownictwa, wiedzy i nauczaniu wartości. Czytając dziecku – poszerzamy tematykę jego zainteresowań, używamy języka literackiego: poprawnego i bogatego, dajemy dostęp do treści, których nie dostarczy mu własne doświadczenie, rozwijamy jego wyobraźnię, wiedzę i wrażliwość moralną.

Dnia 10.01.2019 r. grupę Żabki odwiedziła pani Anna Prasek i przeczytała przedszkolakom wybrane wiersze Jana Brzechwy: ,,Żaba”, ,,Ptasie plotki”, ,,Kwoka”, ,,Na straganie” i ,,Kaczka Dziwaczka” oraz wiersz Juliana Tuwima ,,Lokomotywa”. Przedszkolaki były zachwycone spotkaniem- w ciszy i skupieniu słuchały czytanych wierszyków, a w nagrodę otrzymały kolorowanki z postaciami z wierszy.

Serdecznie dziękujemy pani Ani za bardzo wartościowe zajęcia i zachęcamy wszystkich Rodziców do systematycznego czytania książek dzieciom w domu.

Autor: Anna Marczyk