Wigilia szkolna

W dniu 21 grudnia 2018 r. cała społeczność szkolna zebrała się o godz.10.00 w hali sportowej, aby uczestniczyć w Betlejem Polskim.

Nasi uczniowie pod kierunkiem pań katechetek Beaty i Jolanty Szulc wystawili barwny, rydlowski fresk narodowy wpisany w treść Jasełek.

W naszym przedstawieniu Herod był ciemiężycielem Polski, a do Dzieciątka Jezus przybyli, by oddać hołd - polscy królowie: Kazimierz Wielki,Władysław Jagiełło i Jan III Sobieski. Synowi Bożemu pokłonili się też przedstawiciele powstańczych zrywów narodowych.

Uroczystość wigilijną rozpoczęły pięknie przebrane w anioły,królów i pasterzy -  przedszkolaki pod kierunkiem pani Moniki Wilkowskiej,które wykonały piosenkę ,,Jest taki dzień" i  wprowadziły wszystkich w wigilijny nastrój.

Naszą uroczystością zamknęliśmy uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wyśpiewaliśmy wiele pięknych kolęd i patriotycznych pieśni.

Gościliśmy wśród nas pana wójta Mariusza Guzickiego,Radę Rodziców,ks.proboszcza Krzysztofa Nalepę, wielu rodziców i dziadków.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Sylwia Kotowska wręczyła wspólnie z Radą Rodziców nagrody w licznych konkursach,które odbyły się przed Świętami Bożego Narodzenia.

Po akademii uczniowie rozeszli się do klas, aby przeżywać Klasowe Wigilie.

Był to wspaniały dzień,który przeżyliśmy z opłatkiem w ręku składając sobie z głębi serca płynące życzenia.
Autor: Beata Szulc