Ferie 2019 - Półkolonie RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim

RoboCAMP to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów,  które organizujemy na Uniwersytecie Łódzkim w każde wakacje i ferie od 2011r.
Zapraszamy dzieci w wieku 6-8 oraz 9-14 lat.

W ferie 2019półkolonie RoboCAMP odbędą się w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 149/153 na Wydziale Fizyki i Informatyki UŁ.

RoboCAMP to program stworzonyz myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych, w tym robotyki, matematyki i fizyki, również inżynierii i mechaniki, oraz rozniecania w nich pasji do nauki.

Zajęcia są tematyczne,nakażdym kursie dzieci poznają również zagadnienia z różnych dziedzin nauki i otaczającego nas świata.
W ferie 2019 proponujemy CZTERY TEMATY.

W pierwszym tygodniu ferii   11-15.02.2019:
o   na warsztatach Inventors CAMP Przełomowe wynalazki
dzieci (6-8 lat) dowiedzą się, jak pomysłowość i marzenia ludzi, takich jak my, zmieniły świat, w którym żyjemy
o   a starsze dzieci (9-14 lat) na warsztatach Discovery CAMP – Jak to jest zbudowane,
przekonają się jak z pomocą niezwykłych maszyn wykorzystać matematykę i prawa fizyki do osiągnięcia tego, co dawniej było niemożliwe

W drugim tygodniu ferii   18-22.02.2019:
o   na warsztatach Star CAMP WeDo - Roboty LEGO w kosmosie – Budujemy kosmiczne roboty i programowalne roboty – dzieci (6-8 lat) będą poznawać fascynujący świat astronomii i astrofizyki, budując modele statków kosmicznych i pojazdów inspirowanych filmami science-fiction
o   a starsze dzieci (9-14 lat) na warsztatach Star CAMP EV3 – Roboty LEGO w kosmosie - Odkrywamy sekrety podboju kosmosu i filmów science-fiction – przekonają się, jak nauka fizyki i astronomii łączy się z podróżą w przestrzeń, aby mogły odkrywać sekrety gwiazd i planet i zobaczyć, jak kosmos inspirował twórców filmów sf.

Dzieci młodsze pracują z zestawami klocków LEGO WeDo, dzieci starsze – z zestawami LEGO Mindstorms EV3.

Program RoboCAMP jest tak przygotowany, że nawet dzieci, które nie miały do tej pory dużo do czynienia z komputerami ani z zestawami klocków LEGO, będą sobie w stanie poradzić, a te bardziej biegłe w obsłudze komputera lub budowania z LEGO będą mogły rozwijać i doskonalić swoje umiejętności. Zapewniamy profesjonalnych i doświadczonych  instruktorów, świetną zabawę dla dzieci w atmosferze nauki i kreatywnego myślenia oraz programowania i budowania robotów.

Zajęcia RoboCAMP otrzymały tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Półkolonie RoboCAMP są rejestrowane w bazie wypoczynku MEN/kuratorium, co ułatwia uzyskanie dotacji z zakładu pracy na wypoczynek dzieci. Wystawiamy fry VAT.

Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM / OPISEM ZAJĘĆ
INFORMACJA  nahttp://ciat.uni.lodz.pl/ oraz u organizatora RoboCAMP na UŁ: Akcelerator Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego - tel. 42 635 49 84 tel. 669 561 710 tel. 508 390 708 lub oraz email ciat@uni.lodz.pl

Ferie 2019 z RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim to:
  • 35 godzin zajęć dydaktycznych z robotyki oraz programowania w godz. 9:00-16:00 od poniedziałku do piątku
·
Opieka nad dziećmi w godz. 7:00-18:00 - półkolonie, zarejestrowane w bazie MEN/Kuratorium
  • Wyżywienie - 3 posiłki dziennie oraz napoje, w tym drugie śniadanie, obiad, podwieczorek
  • Praca w 2-3 osobowych zespołach dobieranych według wieku, maks. 5 dzieci w grupie
  • Podczas 5 dni zajęć dzieci budują około5-10 modeli robotów, w tym według własnego pomysłu
  • Nowoczesne pomoce naukowe, komputery, zestawy LEGO Mindstorms EV3 i WeDo
  • Wykwalifikowana kadra – doświadczeni lektorzy i opiekunowie
  • Pokaz osiągnięć dzieci dla rodziców - na zakończenie zajęć w piątek o godz. 16: 00, w auli na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ