Wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też 28.11.2018 r. przedszkolaki z grupy Żabki wybrały się na wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja do Kołacinka, by poczuć magię zbliżających się świąt.

Swoją wizytę w Krainie rozpoczęliśmy od spaceru bajkową ścieżką, podczas którego przenieśliśmy się do świata bajek i baśni, poznaliśmy wiele postaci znanych z książek, bajek i filmów: Czerwonego Kapturka, Królową Śniegu, Królewnę Śnieżkę, Jasia i Małgosię. Zobaczyliśmy też piękne, alpejskie miasteczko w zimowej szacie, spotkaliśmy  Dziadka Mroza. Odwiedziliśmy też salę zabaw, w której świetnie się wszyscy bawili.

Uczestniczyliśmy również w Warsztatach Świętego Mikołaja. Dzieci własnoręcznie ozdobiły drewniane bombki, które później zawisną na drzewkach świątecznych w ich domach. Zajęcia połączone były z projekcją bajki o tematyce świątecznej.

Najwspanialszą chwilą dla przedszkolaków było jednak spotkanie ze Świętym Mikołajem w jego Sali Tronowej, które na długo pozostanie w w naszej pamięci.

Autor: Anna Marczyk