"Rekord dla Niepodległej"

W ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” Samorząd Uczniowski naszej szkoły wystosował szereg inicjatyw mających wspólny cel: uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Członkinie SU postarały się o wystrój naszych samorządowych gazetek ściennych, które w tym czasie „oblały” się biało-czerwonymi kolorami. Widniały na nich  symbole narodowe: godło, flaga i hymn.

SU postanowił, aby tak wielkie święto było również widoczne na zewnątrz szkoły.     W tym celu wykonano 100 flag biało-czerwonych , które przyozdobiły okna naszego budynku szkolnego. Z ulicy doskonale widać, jak społeczność szkolna czci nasza ojczyznę.

SU był odpowiedzialny za apel w dniu 9 listopada 2018. Przewodnicząca SU przybliżyła zebranym historię Polski, wskazała jak bardzo ważna jest dla każdego kraju niezależność i wolność. Na jej komendę wszyscy uczniowie z powagą i wzruszeniem zaśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Dostojności i uroku dodawały flagi narodowe oraz przypięte do piersi kotyliony.

W tym dniu również przedszkolaki ze swoimi wychowawcami i opiekunami włączyły się do ogólnopolskiej akcji i o godzinie 11: 11 zaśpiewały pięknie nasz hymn narodowy.

Autor: Jolanta Kruz - Zglińska, Anna Marczyk