Święto owoców i warzyw

18 października 2018r. w przedszkolu odbyło się ,,Święto owoców i warzyw”.

Celem uroczystości było wyrabianie u dzieci nawyków prozdrowotnych, zachęcanie ich do zdrowego odżywiania się poprzez spożywanie różnorodnych owoców i warzyw, jak również pogłębianie relacji koleżeńskich z rówieśnikami.

Na początku uroczystości, dzieci zostały zapoznane z wylosowanymi warzywami oraz ich właściwościami zdrowotnymi. Następnie poprzez zabawy poznały owoce za pomocą zmysłów: dotyku, smaku, wzroku i węchu. Segregowały również owoce na krajowe i egzotyczne. Święto owoców i warzyw przeplatane było różnymi zabawami muzyczno-ruchowymi, m.in. „Jarzynowa gimnastyka”, „Krasnoludek”, „Taniec z jabłkiem”. Na koniec przedszkolaki ze wszystkich grup otrzymały jabłka i gruszki.

Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości i wzbogaciła ich wiedzę. Aby mieć lśniące włosy, piękną cerę oraz żeby być zdrowym i silnym trzeba spożywać witaminki, które znajdują się w owocach i warzywach.

Pamiętajcie chłopcy i dziewczynki,

jeśli chcecie mieć wesołe  minki,

to zjadajcie witaminki.

A witaminy, to owoce i jarzyny!!!

Uroczystość przygotowały panie: K. Kurek i J. Szcześniak.

Bardzo dziękujemy Państwu Galińskim za podarowanie owoców przedszkolakom.

Autor: Karolina Kurek