Konkurs kulinarny

W dniu 19.10.2018 r. w przedszkolu odbył się konkurs kulinarny pt. ,,Pieczemy owocowo-warzywne ciasta”, którego celem było wykorzystanie owoców i warzyw do celów kulinarnych, poznanie produktów i etapów powstawania ciasta. Ważna była również współpraca w zespole.

Każda grupa przedszkolna przygotowała i upiekła ciasto zawierające podstawowy produkt: owoc lub warzywo. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na możliwość spróbowania smakowitych wypieków, zwłaszcza, że po przedszkolu roznosił się piękny zapach. Wspólny poczęstunek dostarczył dzieciom wiele doznań smakowych.

Poszczególny grupy zrobiły następujące wypieki:

- grupa ,,Słoneczka” – ciasto jabłecznik

- grupa ,,Biedronki” – sernik z brzoskwinią i galaretką

- grupa ,,Żabki”- babeczki z owocami

-Grupa ,,Witaminki” – ciasto marchewkowe

- grupa ,,Motylki” – ciasto drożdżowe ze śliwką

Jury w składzie: wicedyrektor Pani B. Hoffman-Sroka, przedstawiciele Rady Rodziców Przedszkola: M. Ferlich, N. Białek, M. Kerner oraz kucharka Pani Marysia oceniło wypieki, jako pyszne i na wysokim poziomie. Komisja jednogłośnie przydzieliła wszystkim grupom pierwsze miejsca.  Każda z grup otrzymała dyplom oraz piękną książkę.

Organizatorzy konkursu kulinarnego panie: K. Kurek, J Szcześniak, K. Delewska-Dobruszek dziękują wszystkim za zaangażowanie i współpracę.

Autor: Karolina Kurek