Święto Edukacji Narodowej

„Nauczyciel…to doradca, idol, często przyjaciel.

Nauczyciel…to przewodnik i lider, sternik łodzi”.

Dnia 15 października  2018r. odbyła się uroczysta akademia z okazji  Dnia Nauczyciela. Swoją obecnością  zaszczycili nas pracownicy Urzędu Gminy wraz z panią Wójt Anną Szeligowską oraz Przewodniczącym  Rady Gminy  panem Krzysztofem  Orłowskim, proboszcz parafii  Krzysztof  Nalepa i Rada Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Szczególnymi gośćmi byli emerytowani nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych. Na szkolną uroczystość przybyły przedszkolaki wraz z wychowawcami.

Pani dyrektor Sylwia Kotowska przywitała wszystkich przybyłych,  a  następnie wystąpili uczniowie z klas IV-VIII i III klasa gimnazjum pod kierunkiem pań: Barbary Sawickiej, Beaty Wyszomirskiej, Wioletty Fert. Młodzież wierszem i piosenką dziękowała nauczycielom za cierpliwość, poświęcenie oraz  trud włożony w ich  nauczanie i wychowanie.

Sympatycznym punktem programu, było wręczenie laurek oraz róż wszystkim pracownikom oświaty i gościom, ufundowanych przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.  Po występach  odbyło się  wręczenie nagród wójta i dyrektora szkoły.

Na zakończenie Rada Rodziców oraz pani wójt zaprosiła  wszystkich gości na słodki poczęstunek.

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy szkoły serdecznie dziękują Radzie Rodziców za życzenia, ciepłe słowa i miłe niespodzianki oraz aktywny udział w organizacji uroczystości. Pani Wójt za ufundowanie tortu.

Autor: Beata Wyszomirska, Barbara Sawicka, Wioletta Fert