Wycieczka uczniów klas III do lasu

Piątek 28 września dla uczniów klasy III był dniem pełnym wrażeń. Dzieci z opiekunami wyjechały autokarem na wycieczkę do lasu w Węgrzynowicach. Celem wizyty była obserwacja przyrody.

Na miejscu uczniowie wybrali się na spacer po lesie, aby poszukiwać śladów jesieni. Mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego środowiska życia roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste i liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Poznawały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ciekawość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że dzieci również są za nią odpowiedzialne.

Na wycieczce nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Atrakcją wycieczki był zjazd linowy na placu zabaw oraz gra w piłę nożną również w miejscowości Węgrzynowice. Wyprawa skończyła się wspólnym grilem z rodzicami.

Składamy serdecznie podziękowania  Władzom Gminy Budziszewice za możliwość skorzystania z atrakcji oraz za mile spędzony czas na terenie Gminy Budziszewice  w miejscowości Węgrzynowice.

Autor: Anna Duczek